Служба безпеки заблокувала ще 14 схем ухилення українських громадян від мобілізації в умовах війни.

У результаті слідчо-оперативних дій повідомили про підозру 34 організаторам незаконної діяльності, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на сторінку СБУ.

Вони пропонували військовозобов’язаним виїхати за кордон на підставі фіктивних документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів. Вартість таких “послуг” становила від 2 до 13,5 тис. дол. Сума залежала від регіону проживання “клієнта” і терміновості втечі.

В Україні ліквідували 14 нових схем для нелегального виїзду за кордон

Так у Запоріжжі викрили злочинне угруповання, яке спеціалізувалось на незаконному оформленні групи інвалідності для чоловіків призовного віку. Серед підозрюваних – лікар місцевої приватної клініки і троє його спільників.

На Вінниччині викрили п’ятьох жителів обласного центру, які фальсифікували довідки військово-лікарської комісії, тимчасові посвідчення військовозобов’язаних та інші документи. Для цього використовували підроблені печатки і штампи різних держустанов та приватних організацій.

У Дніпрі затримали трьох мешканців міста, які допомагали ухилянтам отримати фальшиві медичні довідки щодо непридатності до військової служби.

У Кіровоградській області нейтралізували злочинну діяльність представників одного з місцевих благодійних фондів. Вони пропонували військовозобов’язаним виїхати в ЄС “під маскою” водіїв гуманітарних перевезень. Для цього зловмисники вносили недостовірні відомості до електронної системи “Шлях”.

Ще 10 фактів переправлення ухилянтів за кордон викрили співробітники військової контррозвідки СБУ. Ці схеми діяли у Волинській, Закарпатській, Одеській та Чернівецькій областях.

Наразі фігурантам повідомили про підозру за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Тривають розслідування для притягнення винних до відповідальності.

В Україні ліквідували 14 нових схем для нелегального виїзду за кордон В Україні ліквідували 14 нових схем для нелегального виїзду за кордон В Україні ліквідували 14 нових схем для нелегального виїзду за кордон В Україні ліквідували 14 нових схем для нелегального виїзду за кордон

Джерело