Українська співачка Марія Сур пройшла до фіналу Melodifestivalen — шведського пісенного конкурсу, переможець чи переможниця якого представляють Швецію на "Євробачення". Уже 9 березня артистка виступить у фіналі нацвідбору. Анна Тульєва поспілкувалася з Марією Сур про вимушений виїзд до Швеції, наполегливість та музичну кар'єру за кордоном. Суспільне Культура публікує текстову версію розмови. Хочеться дізнатися, як ти переїхала до Швеції?

Це було десь 20-ті числа березня. Спочатку ми, я і мама, були в Польщі, тому що думали, що все швидко закінчиться і ми повернемося додому до Запоріжжя. Але не закінчилось. У Стокгольмі живе моя тітка. Вона кликала до себе з самого початку, і ми приїхали до неї.

Наступного дня я почала думати, що мені робити. Це було якраз після "Голосу". Я була ще у творчій активності, думала, що щось треба робити. Почала шукати артистів, проєкти, їхні телешоу та писати всюди: в Instagram, на пошту. Я отримала відповідь від однієї їхньої співачки Сари Доун Файнер. Ми були з нею на зв’язку, вона порекомендувала мені телепроєкт, але потім я побачила, що буде благодійний концерт для України, і вона буде на ньому. Тому я запитала, чи можливо мені буде там виступити. Це все була на другий день у Швеції. Вона дала контакти організаторам, я написала йому та скинула своє відео з "Голосу".

Спершу мені відповіли, що всі номера вже готові, але я запропонувала зустрітися. На зустрічі я ще заспівала організаторам. Бо вони не розуміли, чи я справді вмію співати; чи готова виступити на великому концерті на арені. Врешті я виступила на цьому благодійному концерті, де було багато шведських артистів. Це був мій перший благодійний концерт, і він найбільший. Там зібрали приблизно 8,5 млн євро.

Зроблю все можливе на сцені: інтерв'ю Марії Сур — українки, яка потрапила у фінал нацвідбору на

Після концерту мене помітив лейбл Warner Music. Мені звідти написали, ми зустрілися та обговорили, як можемо співпрацювати. Через деякий час підписали контракт і почали пробувати пісні. Ось так усе швидко трапилось.

У Стокгольмі на заході до річниці повномасштабної війни ти співала минулорічну пісню Never Give Up. Чому для тебе було важливо виступити на цьому заході та таким чином підтримувати Україну?

Я співала гімн України зі ще одним хлопчиком, який із Києва. І я співала Never Give Up. Мені здається, ця пісня дуже підходить для такої акції підтримки. По-перше, вона про мій шлях. По-друге, головний посил пісні — "Ніколи не здавайся".

Чому ти вирішила брати участь у Melodifestivalen? Чому саме "Євробачення"?

Коли я сюди приїхала, я взагалі не знала, що це таке. До цього я ніколи не була супер фанаткою "Євробачення". Я не сильно розбиралась у нацвідборах.

Warner Music багато років працюють з артистами, які беруть участь у Melodifestivalen. Вони запитали, чи не хочу я, і я вирішила спробувати. Спершу я дивувалась, чому всі ходять на Melodifestivalen 50 разів, а зараз розумію чому.

По-перше, це неперевершений досвід працювати з таким професійним проєктом та командою. По-друге, у тому році це для мене було класно, щоб показатися на більше аудиторію. Цього року повернулася, бо не все показала торік.

Що ти відчувала щоразу, коли цього року тобі діставалися найвищі 12 балів від усіх вікових категорій? Що думаєш зараз про такий результат?

Я дуже не люблю цей нервовий момент, коли оголошують бали і чекаєш, хто ж там виграє. Спочатку кажуть, хто проходить одразу у фінал, а потім кажуть другого фіналіста. Після першого думала: сидимо, усміхаємось, буде як буде. Для мене головне — зробити по максимуму на сцені, насолодитися цим днем. Зазвичай коли я постійно думаю про результати, то після виступу не відчуваєш того щастя, того моменту, який з тобою стався. Фокусуєшся на негативі. Тому мені краще, коли я думаю про те, що хочу класно виступити. Адже я можу повпливати на свій виступ, але не на результат.

Але це було дуже приємно та неочікувано: у кожній віковій категорії найвищий бал. Це дуже круто, що я охопила таку велику вікову категорію. Я сильно вдячна шведам, що вони приймають і їм подобається.

Я тебе можу запевнити, що українці і єврофани тебе дуже сильно підтримують і їм подобається твоя і нова пісня, і торішня. Я сподіваюся, що ти відчуваєш підтримку своєї країни.

Це насправді дуже-дуже важливо для мене — підтримка від України. Я бачу всі ці відео з підтримкою. Мені здається, що в цьому році даблпідтримка.

Деяким шведським артистам треба декілька спроб, щоб взагалі потрапити на Melodifestivalen. У чому твій секрет успіху, адже ти вже вдруге потрапляєш?

Це треба запитувати у Melodifestivalen, чому вони мене беруть в другий рік. У тому році велику роль зіграла історія. Але тоді і зараз я намагаюсь деяким хейтерам довести, що я тут не тільки через це, що я варта цього місця. На сцені стоїть людина, яка багато років працювала.

Але в цьому році на сцені зовсім інше, інша пісня. Ми сильно працювали з командою, щоб зробити щось унікальне. Ми вклали багато сил і любові у пісню, номер. Ми в тому році були амбіційними, а в цьому ще більше.

Як готується номер? Ви співпрацюєте лише зі своєю командою чи Melodifestivalen дає вам поради?

Відбувається креативна зустріч зі мною, моєю командою і командою конкурсу, тобто з командою SVT — це їхній мовник. Я прийшла на креативну зустріч з мільйонами ідей і з цього треба було зліпити щось одне. Не знаю, як в інших, напевно це залежить від артиста. У мене це тандем: моєї команди та команди Melodifestivalen.

Яка атмосфера за лаштунками? Чи ти знайшла друзів серед артистів Melodifestivalen?

Атмосфера — френдлі. Є здорова конкуренція, але немає скандалів. Усі дуже привітні. Немає якось тиску.

Чи хотіла б ти взяти участь в українському національному відборі?

У мене були такі думки, подивимось. Ніколи не кажи ніколи.

Як думаєш, в чому твій секрет успіху у Швеції?

Я думаю, це наполегливість, моя амбіційність, вдача має роль, а також люди, яких зустрічаєш. Це обставини, у які можеш потрапити, у які не очікуєш.

Я ніколи не думала, що опинюсь в Швеції через війну і що потім в Швеції в мене почнеться кар'єра. У якомусь плані це сталося дуже неочікувано. Але я почала одразу писати всюди. Як кажуть: стукайте і вам відкриють.

Чи погоджуєшся з тим, що у Швеції найсильніші композитори та саундпродюсери? І чи таким чином тобі легше будувати свою кар'єру з ними?

100 % тут дуже сильна музична індустрія у плані написання пісень та їх продюсування. Напевно легше через те, що я з лейблом, через те, що я на Melodifestivalen, через те, що люди мене вже знають, є якісь зв'язки, контакти. Але ти ніколи не знаєш, чи буде пісня хітом. Повинен бути конект між артистом, сонграйтерами і продюсерами.

Розкажи про історію написання твоєї цьогорічної пісні. Як вона виникла?

Це було влітку. Ми написали її на writing camp. Першу частину ми написали за 2-3 години. Це доволі швидко.

Мені здається, в цьому році пісня вийшла, бо я більше розуміла, що хочу. Пісню написала з Джиммі Джокером (Jimmy "Joker" Thörnfeldt), Андершом Врєтховим (Anderz Wrethov), який мені писав минулорічну пісню, із Kill J (Julie "Kill J" Aagaard)/

Вони просто неймовірні сонрайтери. Ми зловили вайб. Пісня вже класно звучала після однієї сесії. Була головна задача, щоб знайти мою пісню, мій стиль. Мені здається, ми знайшли і він класно спрацював для Melodi.

Кого ти вважаєш своїми конкурентами?

Вважаю, що всі мають шанси. Ніколи не знаєш, як трапиться, бо це ж конкурс.

Мені подобається Marcus & Martinus, Liamoo, Dotter, Danny Saucedo. Цього року багато відомих артистів бере участь. Буде непросто, але я буду робити все, що від мене можливо на сцені. Я буду викладатися на 100%.

Що ти думаєш про переможниць на нацвідбору українського alyona alyona & Jerry Heil?

Я вболівала за дівчат, тому задоволена результатом. Мені подобається пісня. Вважаю, що вони будуть суперкласно на "Євробачення".

Мені ще сильно сподобалися "Циферблат". Я відкрила для себе цих хлопців. Їхня пісня для мене — європейський рівень. Нещодавно дивилася їхнє інтерв’ю, вони дуже розумні, талановиті та цікаві.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Джерело