На етапі досудового розслідування керівництво "Холдингу емоцій !FESTrepublic" визнало провину та відшкодувало державі понад 13,4 млн грн несплачених податків та зборів. Бюро економічної безпеки скерувало справу до суду.

Про це повідомили у пресслужбі Бюро економічної безпеки України.

Як встановили слідчі, співробітники холдингу отримували зарплату двома частинами. Одна – офіційна, а інша – неофіційна виплачувалась згідно з тіньовими реєстрами.

На етапі досудового розслідування детективи провели низку обшуків, розшукали службову документацію, яка свідчить про нелегальні операції, готівку, чорнові записи та печатки. Крім того, допитали працівників компанії. У результаті, за даними БЕБ, вдалось підтвердити факти виплати необлікованої заробітної плати та зібрати необхідну доказову базу.

Крім того, правоохоронці ініціювали податкову перевірку з приводу правильності нарахування податків та зборів на підприємстві під час нарахування та виплати зарплат. За результатами перевірки було донараховано 13,4 млн грн податків та зборів.

"Директор підприємства на стадії досудового розслідування свою вину визнала. Товариство сплатило до державного бюджету завдані державі збитки у повному обсязі. Фігурантці кримінального провадження оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 212, ч. 3 ст. 212-1 КК України", — йдеться у повідомленні.

Справу вже скерували до суду.

Що відомо про обшуки у холдингу "!FESTrepublic"?

17 жовтня 2023 року у холдингу "!FESTrepublic" провели обшуки слідчі БЕБ. Цю інформацію Суспільному підтвердив PR-директор "Холдингу емоцій !FESTrepublic" Тарас Маселко.

Як повідомили у пресслужбі Бюро економічної безпеки, до складу холдингу входять 60 ресторанів і торгових точок. Детективи зібрали докази, що близько 2000 працівників холдингу отримували зарплатню двома частинами. Перша – офіційна, мінімальна зі сплатою всіх обов’язкових платежів, а інша – неофіційна.

Таким чином, за даними БЕБ, компанія ухилялась від сплати військового збору, Єдиного соціального внеску та ПДФО. За попередніми даними, це завдало збитків держбюджету на понад 50 мільйонів гривень.

Крім того, за попередньою інформацією, заклади не використовували РРО під час розрахунків з клієнтами та отримували оплату від клієнтів готівкою. А після цього гроші передавали до головного офісу у Львові.

У приміщенні головного офісу детективи знайшли службову документацію з доказами нелегальних господарських операцій, готівку, чорнові записи та печатки.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах. Слідство триває.

Джерело