Упродовж великої війни боєць Валерій Аврам з Івано-Франківщини кілька разів змінював військову професію. Чоловік починав свій бойовий шлях під час АТО/ООС.

Валерій Аврам — родом із села Хом’яківка. Чоловік проходив строкову службу у 1991-1993 роках, пише Суспільне.

“Тоді часто “косили”, а я — ні. Я пішов. Ще під час АТО отримав звання молодшого сержанта. Потім деякий час працював у Польщі”, — розповідає боєць.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, чоловік пішов до ТЦК СП.

“Коли обстріляли Франківський аеропорт, жінка одразу сказала: “Ти підеш, я знаю”. Діти — так само. Вони навіть не запитували — вони знали, що я піду”, — каже Валерій Аврам.

“Вираховуємо і знищуємо дрони”. Як військовий з Франківщини боронить небо на передовій

На початку березня 2022 року чоловік проходив вишкіл у навчальному центрі на Львівщині. Упродовж двох тижнів він вивчав артилерію, щоб стати командиром гармати. Пізніше — освоював гаубицю. Тоді військового перевели в окремий взвод радіоелектронної боротьби на той час новосформованої 65 окремої механізованої бригади. Після місяця навчань у Житомирі Валерій служив у розвідці.

З початку квітня 2023 року боєць працює винятково з РЕБ. За майже два роки великої війни він був вдома двічі. Зараз воїн боронить небо над Запорізькою областю від російських дронів.

“Ці штуки дуже заважають нашим хлопцям. Ми їх вираховуємо і знищуємо. Але зараз — це зовсім інша війна. Що була тоді й що є зараз — це навіть не можна порівняти”, — говорить Валерій Аврам.

Джерело