Президент Володимир Зеленський 19 вересня виступив на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.

Глава держави розпочав промову із привітання всіх, хто виступає за спільні зусилля й пообіцяв, що, "будучи дійсно єдиним, світ можемо гарантувати справедливий мир для всіх націй".

"Ця зала бачила багато воєн, але не як активний захисник від агресії. У багатьох випадках тут найгучнішим був страх перед війною, останньою війною — війною, після якої більше ніхто не збиратиметься в залі Генасамблей. Третя світова війна розглядалася як ядерна війна. Конфлікт між державами на шляху до ядерної зброї. Інші війни здавалися менш страшними порівняно з загрозою так званих «великих держав», які розстрілюють свої ядерні запаси", — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що "ХХ століття навчило світ утримуватися від використання зброї масового знищення — не розгортати, не розповсюджувати, не погрожувати та не випробовувати, а сприяти повному ядерному роззброєнню".

Зеленський виступив на Генасамблеї ООН: головні тези

"Чесно кажучи, це хороша стратегія. Але це не має бути єдиною стратегією захисту світу від цієї останньої війни", — пояснив глава держави.

Не ядерна зброя зараз найстрашніша

Зеленський нагадав, що Україна відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу. За його словами, "тоді світ вирішив, що Росія має стати хранителем такої сили".

"Але історія показує, що найбільше ядерного роззброєння заслуговувала Росія ще в 1990-х роках. І Росія зараз цього заслуговує — терористи не мають права володіти ядерною зброєю. Але справді не ядерна зброя зараз найстрашніша", — наголосив президент.

Глава держави заявив, що "поки ядерна зброя лишається на своїх місцях, масове знищення набирає обертів".

"Росія перетворює на зброю багато інших речей, і ці речі використовуються не лише проти нашої країни, але й проти всіх ваших країн. Існує чимало конвенцій, які обмежують володіння та розповсюдження зброї, але не існує реальних обмежень на використання продовольства, енергії та інших речей як зброї", — вказав Зеленський.

Росія намагається використати голод як зброю

Президент розповів, що з початку повномасштабної агресії, Росія заблокувала українські чорноморські та азовські морські порти.

"Наші порти на Дунаї досі залишаються мішенню для її ракет і безпілотників. РФ намагається використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання окупації деяких — якщо не всіх — захоплених територій. Росія використовує ціни на продовольство як зброю", — зазначив глава держави.

Зеленський зауважив, що Україна запустила тимчасовий експортний коридор у Чорному морі й працює над збереженням сухопутних маршрутів.

"Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора", — пояснив президент.

Москва перетворює ядерну енергетику на зброю

Новина доповнюється...

Джерело