31 серпня на платформі Netflix вийшов серіал "Ван Піс" (One Piece) — екранізація однойменної манги та аніме. Серіал увійшов до найпопулярнішої десятки за переглядами у 93 країнах, посівши перше місце у 46 з них, та отримав сертифікат "Свіжість" з оцінкою 96 % на Rotten Tomatoes (маючи понад 10 000 оцінок), що є одним із найвищих показників аудиторії Netflix за всю історію. "Ван Піс" став шансом на реабілітацію сервісу після провальної адаптації класичного аніме "Ковбой Бібоп". Серіал був скасований після першого сезону та розкритикований фанатами, а також самим творцем першоджерела Шінічіро Ватанабе — режисером оригінального аніме "Ковбой Бібоп", який сказав, що не може дивитися його довше ніж кілька хвилин. У цьому матеріалі Суспільне Культура зібрало цікаві факти про проєкт "Ван Піс" та його створення. Повага до оригіналу

"Ван Піс" — одне з наймонументальніших досягнень в історії . Ця епічна сага стала однією з найдовших і найпопулярніших манга-серій з моменту її виходу в 1997 році. У червні 2015 року вона навіть потрапила до Книги рекордів Гіннеса за "найбільшу кількість примірників, виданих для однієї серії коміксів одним автором".

Сюжет розповідає про Манкі Д. Луффі — юнака, який вирушає в подорож зі Східного Синього моря, щоб знайти головний скарб померлого короля піратів Гола Д. Роджера, відомий як Ван Піс, і отримати титул короля піратів.

Випуски манги постійно очолюють чарти продажів і мають неймовірну кількість прихильників та відданих фанатів по всьому світу. У період з 2007 по 2018 рік "Ван Піс" також була найбільш продаваною серією манги в Японії. На сьогодні серія налічує понад 100 томів, які містять більш як 1000 розділів. Аніме наразі налічує 1071 епізод і досі виходить, також випустили вісім телевізійних спецвипусків та 13 повнометражних фільмів.

Серіал

Марк Джобст — режисер перших двох епізодів екранізації для Netflix, в одному зі своїх інтерв'ю поділився, що на початку проєкту він разом із продюсерами шоу обговорював доцільність створення ігрової серіальної адаптації. "Існує дивовижна манга. Існує феноменально успішне аніме. Чому? Я вважав, що ми повинні знати, що ми додаємо щось до нього, що є щось, що жива дія додасть до всього цього фантастичного світу, чого немає в інших, і що насолода від цього принесе більше задоволення від аніме і більше задоволення від манги", — поділився Джобст.

Ідеально підібраний акторський склад

Після дев'яти місяців пошуків акторів на роль Манкі Д. Луффі та його команди, студія зупинила свій вибір на іменах, які були практично невідомі.

Головна роль відійшла Іньякі Годою — молодому мексиканському актору, а також іншим виконавцям, чиї імена у кінематографі були досі невідомі. Проте фанати позитивно зреагували на рішення кастинг-директорів, адже за зовнішністю актори були дуже близько схожі на персонажів з аніме та манги.

У своїй маркетинговій кампанії Netflix також намагався посилатися на першоджерело. У серпневій фотосесії актори відтворили улюблену обкладинку 11-го тому манги "Ван Піс" не лише для того, щоб підігріти ажіотаж фанатів, але й підкреслити, наскільки актори схожі на своїх анімаційних прототипів.

Також Netflix створив кілька інтерактивних елементів кампанії, наприклад можливість для фанатів вставити свої фотографії на плакати розшуку піратів із серіалу і, зрештою, побачити себе в кінці трейлера.

Благословення автора

Після критики екранізації "Ковбоя Бібопа" від самого автора однойменної манги Netflix, вочевидь, зробили висновки про те, наскільки важливо мати схвалення творця першоджерела, яке вони беруться екранізувати.

Саме тому перед запуском серіалу Netflix випустив відео з візитом молодого актора Іньякі Годоя до Еїтіро Оди — автора манги "Ван Піс". Вони зустрілися в Токіо, де актор отримав щиру похвалу від творця свого персонажа.

"Ти дуже схожий на персонажа, якого я намалював у манзі, — сказав йому Ода. — Я не можу уявити, що хтось інший може зіграти цю роль".

Також в липні повноцінний трейлер серіалу супроводжувався щирим листом від автора, в якому він попередив фанатів, що між мангою та екранізацією можуть бути значні відмінності, а також запевнив їх, що зробив усе можливе, щоб зберегти суть історії та персонажів вірними своїй формі. Він пояснив, що було "багато" сцен, на перезйомці яких він наполягав, а в інших він не був упевнений, поки не побачив їх у виконанні Годоя.

Збереження аніме-стилістики

Творці багато працювали над тим, щоб зробити серіал максимально схожим на мангу, зокрема й в операторській роботі.

Це проявляється у частому використанні великих планів, наприклад із фокусом на очах героїв. Також багато сцен були змонтовані так, щоб нагадувати розділення екрана, як в аніме чи коміксі. Бойові сцени оператори ставили так, щоб камера могла слідувати за кожним персонажем у ключових сценах без надмірного використання стрибків у кадрі. Щоб відповідати цим вимогам, замовили навіть спеціальні широкоформатні об'єктиви для камер MiniHawk.

Усе це, на думку авторів, мало дати відчуття, що улюблені персонажі ожили. Серіал і справді відчувається як комікс, що ожив.

Захопливий світ та реальні прототипи піратів

Світ "Ван Піс" відомий своїми масштабами та багатогранністю. У першоджерелі майстерно переплітаються елементи пригод, міфології та фентезі, адже команда головного героя намагається відшукати легендарний скарб Ван Піс. Сам світ наповнений різноманітними островами, на кожному з яких живуть представники унікальних культур, а на шляху персонажів трапляються неймовірні виклики і, звичайно ж, таємниці, які потрібно розгадати. Саме тому пригоди головних героїв тривають так довго, адже багатий світ створює нескінченну можливість для морських пригод.

До того ж самі персонажі є вкрай колоритними. І це стосується не тільки головних героїв. Деякі з піратів у манзі базуються на реальних історичних фігурах. Наприклад, образ сумнозвісного короля піратів Гол Д. Роджер заснований на французькому піраті, на ім'я Олів'є Левассер, який сховав скарб, що досі не знайдений. Єдина жінка в складі Супернови, Ювелірна Бонні, також заснована на, можливо, найвідомішій піратці всіх часів — Енн Бонні. Але на цьому схожість між ними не закінчується: вони обидві були сильними лідерками, які покладалися на молодих послідовників для побудови своїх команд. Один із найвідоміших персонажів "Ван Пісу", Зоро — також заснований на французькому піраті, на ім'я Франсуа л'Олонне. Але натхнення для своїх героїв автор черпав не тільки з реальних постатей піратів. Наприклад, для героя Френкі головним прототипом послужив персонаж Джима Керрі Ейс Вентура в однойменному фільмі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Джерело