Рятувальники Віталій Луценко та Дмитро Гриневич кореспондентам Суспільного розповіли, як з перших днів ліквідовували наслідки обстрілів російськими військами на Житомирщині та Херсонщині.

Зі слів рятувальника Віталія Луценка, найважливіше в їхній роботі — це злагодженість. Віталій згадує авіаудар, який стався першого березня 2022 року в Житомирі.

"Найбільше запам’яталося — це жах, який був там після цього авіаудару. Крики людей, паніка і таке інше. Це було найгірше. Ми виїжджали на місця ДТП, відкривали двері, рятували людей у квартирах, допомагали на місцях ДТП. Там ми розуміли, куди їдемо і що маємо робити, ми знали свою роботу. Але після авіаудару ми не знали абсолютно нічого. Які там масштаби, які там наслідки, скільки постраждалих може бути. Загалом, ми не мали поняття про ситуацію", — говорить Віталій Луценко.

Віталій Луценко розповідає, що перші дні повномасштабного вторгнення були емоційно складними для рятувальників.

Рятувальники з Житомирщини розповіли, як ліквідовували наслідки обстрілів військами РФ

"У всіх була тривога, адже у всіх є родини. Кожен думав, що буде далі. Ніхто не мав уявлення, що нас чекає у майбутньому. Ми просто жили на той час одним днем", — каже Віталій.

Заступник начальника групи рятувальних робіт Дмитро Гриневич, навесні цього року виїздив на відновлювальні роботи до Херсонської області. Він розповідає, що був вражений розмірами руйнувань у Херсоні.

"Для нас це було незвично, бо в Житомирі ми такого не бачили. Тут у нас дії були не такі, як там. Наслідки були зовсім іншими" — говорить рятувальник Дмитро.

Зі слів Дмитра Гриневича, в Херсоні він і його колеги допомагали відновлювати зруйновані будівлі, працюючи під постійними обстрілами.

"Ми допомагали населенню у відновленні житла, зашивали вікна. Виконували роботи з відновлення конструкцій дахів і аварійних конструкцій. Вночі і вдень, постійно були обстріли. Артилерія, гради, постійно під обстрілом. Було таке, що і за кілометр від нас, і за п’ятсот метрів від нас", — пригадує Дмитро Гриневич.

Дмитро Гриневич розповідає, що можливість надавати допомогу людям і їхня вдячність є основною мотивацією для подальшої роботи.

"Тобто, коли ти їдеш і працюєш заради людей. Відношення та вдячність, з якими вони приймають нашу допомогу, надихають тебе працювати ще більше", — каже Дмитро Гриневич.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело