Житомирський міський голова сказав, що не озвучуватиме своєї офіційної позиції щодо того, чи йтиме він на вибори.

Про це він розповів в інтерв'ю Суспільному Житомир, відповідаючи на питання журналістів щодо можливої участі в якості кандидата у виборах у разі, якщо в Україні їх призначать.

"Я не буду нічого казати сьогодні з приводу своєї участі у виборах. Я ніколи офіційно не озвучував ще позицію. Не хочу про це сьогодні говорити, бо це буде впливати на роботу: міської ради, депутатського корпусу. Ви поставили питання по виборах, про позицію Президента. По-перше, якщо ми розраховуємо закінчити війну впродовж року, наприклад, можна вибори не проводити. Чому? Бо чотири-п'ять мільярдів гривень з бюджету країни є на що витрачати і їх точно не треба витрачати на вибори. Другий момент — велика кількість людей перебувають за кордоном, виїхали зі своїх областей, знаходяться в інших областях. Третій момент — наші військові за Конституцією мають право брати участь у виборах, і мають право балотуватися і у Верховну Раду. Для цього, відповідно до закону, в них є 60 днів на відпустку. Ми впевнені, що десятки тисяч військових не напишуть заяву на відпустку на 60 днів задля участі у виборах? Не впевнені, тому політичне змагання під час гострої фази війни — це точно не те, що нам на сьогодні потрібно, бо це ще більше буде розхитувати ситуацію всередині України", — каже Сергій Сухомлин.

Зі слів Сергія Сухомлина, якщо в Україні війна перейде в стадію затяжної і триватиме ще 10 років, то для дотримання демократичних засад потрібно проводити вибори.

"Якщо ми це усвідомлюємо, це потрібно проговорювати з суспільством, пояснювати цю ситуацію, тоді потрібно проводити вибори — цього вимагає демократія, — говорить міський голова. — Тоді нам потрібно проводити вибори або змінювати законодавство і проводити вибори, можливо, не один день. Бо в нас повітряна тривога може просто закрити всі ці питання. В деяких країнах вибори можуть проходити декілька тижнів чи місяць. Потрібно змінювати це".

Сергій Сухомлин каже, що які б вибори в Україні не провели під час війни — навесні чи восени — як тільки закінчиться війна, знову будуть нові вибори.

"Бо світ розділився на дві частини: до 24 лютого і після 24 лютого. Життя України розділилося. Ми вже забули про тих людей, які у перші дні війни втекли, деякі правоохоронці втекли, деякі міністри, можливо, деякі депутати народні чи місцевих рад. Мають вони право брати участь у виборах чи ні? Теж потрібно дати відповідь на це запитання. Я все одно вважаю, що потрібно буде після війни проводити вибори всіх рівнів, тому що хлопці, які повернуться з війни, матимуть переважне право встановлювати та диктувати умови, адже вони пішли і ризикували своїм життям.

Дивіться повну версію інтерв'ю на YouTube-каналі Суспільного Житомир:

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело