На купівлю побутової хімії в дитсадок у селі Сінгури Новогуйвинської громади з місцевого бюджету виділяли 20 тисяч 442 гривні. Про це йдеться у відповіді на запит Суспільного за підписом секретаря Новогуйвинської селищної ради Олександра Ловинюка.

У відповіді на запит сказано, що оскільки заклади освіти не є розпорядниками коштів, то Сінгурівський заклад дошкільної освіти "Дивограй" отримав побутову хімію безпосередньо через Акт приймання-передачі матеріальних цінностей від відділу освіти селищної ради на суму 20 тисяч 442 гривні 50 копійок.

На побутову хімію для дитсадка на Житомирщині місцева влада виділяла 20 тисяч гривень — запит Суспільного

У коментарі Суспільному завідувачка садочку "Дивограй" Наталія Руда сказала, що батьки самі ініціювали закупівлю побутової хімії для садочка і одностайно згодилися на це під час обговорень на батьківських зборах.

"У попередні роки нас взагалі ніхто не фінансував і не забезпечував засобами гігієни і миючими засобами. Все купляли батьки. В цьому році батьки ще з червня місяця ходили і питали у вихователів, щоб їм дали списки на те, що потрібно купити. І вихователі дали списки наперед, але на запланованих батьківських зборах ми завжди це обговорювали. В цьому році ми це також обговорили, всі батьки були "за". Я не розумію, чому саме до нас така пильна увага, адже по всій Україні у всіх закладах батьки допомагають і є спонсорська допомога. Тут місцева влада згодилася допомогти, ми порахували свою потребу на навчальний рік, а вони нам дали стільки на скільки в них вистачило грошей. Чогось вони нам дали більше, чогось менше. Ми три з половиною місяці на цих миючих засобах працювали, ми їх використали. Якщо треба, ми розпишемо детально, що ми використали. До закупівель ми не мали жодного стосунку. По усіх потребах — і по миючих, і по посуду, і по тюлі — ми завжди приблизно шукаємо в інтернеті ціни і виставляємо їх. А вони (розпорядники коштів — ред.) вже зв'язуються з фірмами чи магазинами і закуповують потрібне. Я до цього стосунку не маю. До нас прямо вже так причепилися, наче в нас тут кримінал якийсь", — сказала завідувачка садочку.

Також у відповідь на запит Суспільного керівництво садочку надало протокол батьківських зборів, де проводилося обговорення закупівель батьками побутової хімії для вихованців садка "Дивограй".

У коментарі Суспільному Наталія Руда сказала, що інформацію про суму, на яку садочок "Дивограй" просив побутову хімію у селищної ради на весь навчальний рік, вона зможе озвучити з 11 вересня. Кореспонденти Суспільного упродовж кількох днів намагалися вийти на зв'язок із Наталією Рудою, аби отримати відповідь, однак станом на вечір 13 вересня завудувачка садочка не брала слухавку.

Раніше Суспільне писало, що у Сінгурах в дитячому садку "Дивограй" батькам рекомендували до першого вересня купити побутову хімію, засоби гігієни та канцелярію у дитсадок. Про це Суспільному розповіла мама одного з вихованців садка Світлана Гриб — жінка показала список канцтоварів, побутової хімії та засобів гігієни, які рекомендували придбати в дитсадку.

У відділі освіти Новогуйвинської селищної ради Суспільному сказали, що вважають це непорозумінням, оскільки громада виділяла гроші на придбання побутової хімії для садочка.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело