Після реставрації у цій будівлі відкриють Музей благодійності

Велика палата Верховного суду України вирішила повернули державі історичну садибу Терещенків. Майже 15 років тривала боротьба за повернення та збереження пам’ятки архітектури. На суді перебувала кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Судові тяганини по цій справі тривали три роки і ось нарешті суд поставив крапку. Пам'ятку архітектури місцевого значення повернули державі. Рішення ухвалила палата Верховного суду України.

Боротьба тривала 15 років: суд вирішив долю історичної садиби Терещенків у Києві (Відео)

Активісти розповідають, що боротьба за будівлю тривала 15 років. Раніше у стінах цього будинку Директорія у 1918 році ухвалила рішення про початок війни із більшовицькою росією. Пізніше у будівлі жили відомі меценати Терещенки. Потім її використовували в різних цілях. Через це будинок отримав у 1998 році статус пам'ятки архітектурного значення, а через 10 років після того його передали у користування приватному акціонерному товариству "Центр елеватор млин буд" під реконструкцію та збереження. Втім за станом будівлі видно, що приватне підприємство не виконувало своїх обов'язків щодо збереження архітектурної пам'ятки. У будинку вибиті вікні, стіни у тріщинах, фасад обдертий і розмальований.

Дивіться також відео: "Таких є лише три у світі": чим маєток Терещенків на Житомирщині вабить туристів.

У фондації Терещенків розповідають, що ніхто не хотів займатися цією будівлею, адже на її місці планували побудувати великий офісний центр. І таких історій багато. Власне, таке рішення Верховного суду називають прецедентним і стане прикладом для інших судів щодо збереження інших пам'яток архітектури.

Також у фондації Терещенків вже повідомили, що після реставрації, у цій будівлі відкриють Музей благодійності.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело