Після підриву Каховської ГЕС лівобережжя Херсонської області дуже сильно постраждає, тому що воно найбільше було залежне від зрошування з водосховища.   

Про це в ефірі ТСН розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

"Після деокупації (Херсонщини - ред.) ми залишимося у ситуації, коли на цих територіях фактично не можна буде займатися сільським господарством, поодинокі ферми можуть мати свої свердловини, але це зовсім не ті об'єми. Для прикладу, близько  94% сільськогосподарських земель Херсонської області отримували воду з цього каналу. Також від цієї води залежали 74% земель у Запорізькій області, 30% земель – у Дніпропетровській області", - пояснив експерт.

Україна буде без врожаю і втратить 14% від експорту: експерт про наслідки підриву Каховської ГЕС

За його словами, понад 500 тисяч гектарів землі залишилися без зрошення, також сильно постраждає експортний напрямок.

"Ми втрачаємо 14% від нашого загального експорту, оскільки 2021 року в Херсонській області було вирощено 4 млн тонн зернових. Це наш експортний потенціал, який давав Україні можливо заробляти", - зазначив експерт.

Експерт говорить, що дуже постраждають і молочні товарні комплекси, оскільки вирощувати худобу без силосу, без кормів, які необхідно вирощувати на своїх полях неможливо.

Також, за словами Марчука, найбільше постраждає вирощування овочів, тому що 35% забезпечення материкової України борщовим набором – цибуля, морква, буряк, капуста йшло з території з Херсонської, Запорізької областей. 

"Відповідно, якщо ми не будемо мати доступ до води – ми фактично втрачаємо галузь на роки", - резюмував він.

Нагадаємо, в ООН нарешті прокоментували підрив Каховської ГЕС.

Читайте також:

  • Руйнування Каховської ГЕС та ДніпроГЕС: історик порівняв дії росіян
  • Ердоган пропонує розслідувати підрив Каховської ГЕС разом із експертами з Росії
  • Холера та гепатит А на черзі: науковець розповів про нові загрози після підриву дамби Каховської ГЕС 

Джерело