Дніпровські волонтери їдуть на Херсонщину, аби евакуювати звідти жителів підтоплених через руйнування Каховської ГЕС територій. Також везуть із собою гуманітарну допомогу для місцевих.

"Я відкриваю новини, дивлюся про підрив дамби і перша моя думка: потрібно туди їхати. Там люди в біді. Настрій бойовий, тому, я думаю, буде нескладно. В такі місця їздити нам вже звично. Ми майже кожен день вивозимо людей з небезпечних міст", – каже волонтер Олександр Довгаль.

"Нас чекають тварини, ми заберемо тварин. Ми допоможемо людям. День був дуже шалений. ми побачили новини, то вже не мали часу ніякого, бо 5 годин їхати”", - додає засновниця благодійного фонду Аліна Головко.

Волонтери з Дніпра евакуюють жителів підтопленої частини Херсонщини

Також волонтери везуть із собою продукти для жителів Херсонщини.

"Ми веземо овочі. Те, що зараз необхідне: яблука, картопля, капуста, печиво, морква, є в банках салати, є напівфабрикати. Купили мінеральну воду. Дорога буде достатньо складною. Частина доріг залита водою. Їдемо навмання", – говорить Ірина Білан.

Зараз волонтери їдуть в Херсон. Також можуть заїхати й в інші населені пункти Херсонщини. У планах евакуювати 12 людей – стільки, кажуть, поміститься в їхнє авто.

Авторка – Вікторія Пінчук

Що відомо про підрив Каховської ГЕС Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров. Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон. За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники. Україна ініціювала засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело