Автоматизовану систему оповіщення, яка у разі тривоги відчинятиме двері в укриттях і бомбосховищах, тестують студенти та викладачі Національного університету “Чернігівська політехніка”. Як розповів Суспільному кандидат технічних наук Анатолій Ревко, розробку системи почали рік тому, після початку повномасштабного вторгнення Росії.

В університеті використовують стару радянську систему оповіщення, каже Ревко.

"Черговий, коли повітряна тривога, натискає на кнопочку і звучить сирена в коридорах. Це не дуже зручно, не завжди вчасно можна подати цю сирену, може не спрацювати оповіщення на телефоні", — говорить Анатолій Ревко.

Нині робота над дослідним зразком добігає кінця. Нещодавно тут з'явилася і нова функція, автоматичне відчинення дверей вирішили додати після подій у Києві, де 1 червня загинули троє людей, які не змогли потрапити в зачинене бомбосховище.

У разі тривоги відчинятиме двері в укриттях: в університеті “Чернігівська політехніка” тестують нову систему оповіщення

По завершенню тривоги система автоматично відчиняє, а потім зачиняє двері бомбосховища. Також механізм влаштований таким чином, аби двері завжди можна було відчинити зсередини. Анатолій Ревко каже, що вони планують встановити 12 подібних систем у всіх бомбосховищах університету.

Подібні модулі можна вмонтувати на будь-які двері, каже Анатолій Ревко. Головне, щоб був встановлений електронний чи магнітний замок.

"Достатньо встановити на двері електронний замок і ця система паралельно з оповіщенням про повітряну тривогу буде автоматично відкривати двері бомбосховища. Це значно підвищує шанс встигнути туди, тому що фактично затримка у цієї системи в одиниці секунд, від оголошення тривоги і коли прийде сигнал і вона спрацює це фактично 2-3 секунди".

Система під’єднана до серверу та працює через Wi-Fi з’єднання. На виготовлення одного такого пристрою потрібно від одного до двох днів.

"Ця система, якщо тільки взяти одну платку без навісних елементів, десь буде близько тисячі гривень коштувати по собівартості елементів. Один модуль без зовнішніх елементів, без замків, без акумуляторів я думаю доволі прийнятна ціна", — каже кандидат технічних наук.

Анатолій Ревко розповідає, в майбутньому у закладі планують знайти спонсорів та налагодити виробництво подібних систем у Чернігові і встановлювати їх й у інших містах України.

Більше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело