Волонтери Хмельниччини весь день приймають гуманітарну допомогу від населення херсонцям, котрі мають прибути в область, розповіла Суспільному виконавча директорка громадської організації "Захист-об’єднання волонтерів" Леся Стебло. За її словами, люди приносять та привозять продукти, побутову хімію, постільну білизну, тобто все, що може згодитися переселенцям.

Лілія Аршинова працює з волонтерами від ранку. Каже: всі готуються до прибуття херсонців. У сусідній кімнаті її колеги та їхні діти й онуки сортують одяг і взуття.

На вулиці волонтерки складають в ящики шампуні й інші засоби особистої гігієни, побутову хімію, дитячі підгузки, дитяче харчування, одяг.

Хмельницькі волонтери готуються приймати жителів Херсонщини та просять долучатися з допомогою

Леся Стебло каже: вчора кинули в соціальні мережі заклик приносити посильну допомогу, і від ранку хмельничани безупинно щось несуть та везуть.

"Ми відчули, наскільки хмельничани включилися, усі зробили ревізію в своїх шафах, запасах. Ми вкотре маємо показати тим, хто приїде до нас у Хмельницький, що ми згуртовані, що ми підтримуємо, і розуміємо, і маємо максимально включитися, щоб зреагувати на таку трагічну ситуацію. Зараз дуже важлива людська підтримка", - каже Леся Стебло.

Та каже, у чому є найбільша потреба, крім продуктів тривалого зберігання: "Засоби гігієни, вологі серветки, зубні пасти, гелі для душу, шампуні, підгузки. Це потрібно приносити на Кам’янецьку, 76. Також, у кого є можливість, приносьте речі, подушки, ковдри, простирадла, навіть якщо вони не нові, але у гарному стані. Можна приносити на "Доброзахист" у мікрорайоні Озерна - у вівторок, четвер і суботу з 11 до 15 години".

Лікар організації Юрій Горбатюк розповідає, що для початку формують набори, в які входять препарати домашньої аптечки: протизапальні, седативні препарати, знеболювальні, серцево-судинні.

У центрі видачі гуманітарної допомоги обласної ради, який понад рік працює на базі театру імені Старицького, теж очікують приїзду херсонців, розповідає його кураторка Анна Ємельянова. Розповідає, якої допомоги насамперед потребуватимуть херсонці і просить відгукнутись усіх, хто зможе їм допомогти: "Потрібна допомога у вигляді ковдр, подушок, посуду, постільної білизни, засобів гігієни, продуктів харчування, які пакетовані. Поки що ми працюємо у понеділок і п’ятниця. Хто може, приносьте прямо в театр, а на місці ми будемо все розподіляти і видавати людям".

Готуються зустрічати херсонців у таборі для переселенців у селі Мартинківці Сатанівської громади. Сюди наразі прямує 20 переселенців, розповів Суспільному один із координаторів табору Денис Остапенко. За його словами, в приміщенні табору планують розгортати 14 п’ятимісних номерів до подальшого прибуття евакуйованих з Херсонщини. Там є пральні машинки, кухня, постільна білизна. За потреби є можливість розмістити намети.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Джерело