У селищі Широке Криворізького району критичної ситуації з водопостачанням, через підрив російськими військами Каховської ГЕС, наразі немає, повідомила Суспільному заступниця селищного голови Вікторія Лаврова. За словами місцевих, 6 червня подача води була частково обмежена. У селищній раді пояснюють: перебої виникли через перенавантаження водопостачальної системи.

Олена – жителька Широкого. Має тут город площею понад тисячу квадратних метрів. Однак, говорить, не переймається через можливу відсутність води, адже має альтернативу централізованому водопостачанню.

"Дідусь викопав колодязь і дві свердловини у нас є. У колодязі вода хороша у нас, санстанція була, обробляли все, туди хлорку кидали, все", – каже вона.

Олена говорить: водопостачання в неї не припинялось, однак, розповідає, у деяких її сусідів води не було.

Так, 6 червня вода зникла у Людмили.

"Мені подзвонили. Кажуть набирати води, відро набрала і вже води не було. А потім вже під вечір, в мене особисто вода з`явилась", – говорить вона.

Який план дій на випадок кризи з водою

Заступниця Широківського селищного голови Вікторія Лаврова говорить: якщо ситуація з водопостачанням в громаді буде критичною, забезпечити населення питною водою зможуть.

"Кілька місяців тому ми отримали від благодійної організації пересувні очисні станції, які дають можливість беручи воду з річки, у нас вона протікає по громаді, очищати її і вода буде придатною до вживання. А тоді комунальне підприємство буде по населених пунктах, по споживачах доставляти воду", – розказала посадовиця.

Які будуть обмеження

Як повідомив начальник Криворізької райвійськадміністрації Євген Ситниченко, обмеження водопостачання все ж таки буде, аби зменшити навантаження на систему.

"Апостолівська, Зеленодольська, Широківська, Нива Трудова і Гречаноподівська громади – буде вода зранку до обіду, задля економії води. Також у місті Кривий Ріг будуть відключення води. Зранку і цілий день – вода буде. Вночі буде зменшення тиску", – зазначив він.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров. Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон. За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники. Україна ініціювала засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело