Внаслідок підриву Каховської ГЕС затоплений єдиний в Україні державний осетровий завод

Зображення: facebook/Міністерство аграрної політики та продовольства України

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Знищення цього заводу несе пряму загрозу подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, яка може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах України.

Щороку завод забезпечував вселення понад 1,5 млн екземплярів молоді осетрових.

Наразі масштаби руйнувань та обсяги збитків встановлюється.

З огляду на особливий охоронний статус осетрових видів риб, руйнація осетрового заводу матиме вкрай негативні наслідки для екологічного стану України і країн Чорноморського басейну.

Єдиний в Україні державний осетровий завод “Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені академіка С.Т. Артющика” розташований у с. Дніпровське Білозерського району Херсонської області. Він працював з 1984 року і компенсував відтворення осетрових видів риб в Україні, які втратили можливість природного розмноження у зв’язку із зарегулюванням Дніпра каскадом водосховищ.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС затоплений єдиний в Україні державний осетровий завод

Зображення: facebook/Міністерство аграрної політики та продовольства України

За даними Мінагрополітики, внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.

  • У Дніпропетровській області спостерігають масовий мор риби. Така ж ситуація найближчими днями може розвинутися в інших постраждалих регіонах країни. Міністерство охорони здоров’я надало рекомендації на тлі зростаючої небезпеки.
  • Внаслідок терористичного акту РФ на Каховській ГЕС на правобережжі Херсонщини затоплено орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель. Та в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під тимчасовою окупацією.
  • Внаслідок підриву російськими загарбниками Каховської ГЕС у зонах підтоплення в Херсонській області спостерігається підвищена небезпека від вибухонебезпечних предметів.

Джерело