Облаштований шелтер може прийняти до 70 гостей

У Львові відкрили новий прихисток для переселенців. Там уже готуються приймати евакуйованих із Херсонщини через підрив Каховської ГЕС. Менш як за пів року волонтери переробили занедбане приміщення колишньої комунальної лікарні на сучасний шелтер. У ньому можуть мешкати до 70 переселенців. Притулок бачила кореспондентка "5 каналу" Анастасія Ярмоловська.

Пані Раїса оглядає майбутній прихисток. Жінка евакуювалися з Донеччини. З дня на день вона заселиться сюди з трьома онуками. Батьки дітей загинули 2014 року. Потрапили під обстріл окупантів біля Донецького аеропорту. З початком повномасштабного вторгнення волонтери евакуювали дітей на Львівщину. Згодом сюди переїхала і бабуся. Родина разом допомагала робити ремонт у шелтері.

Житло для переселенців: Львів готовий прийняти евакуйованих з Херсонщини – сюжет  (Відео)

"Я не змогла сама їх вивезти, бо дуже багато городів, тварин свійських, а вже в кінці літа збирала їх тут по Львівській області. Допомагали фізично, і підлогу мили, і виносили, і заносили, і подавали", – розповіла переселенка Раїса Ільчик.

Приходили допомагати будівельникам і переселенка Вікторія Замуруєва з дочкою.

"Донька свердлила, щось вона тут робила, я допомагала вимивати підлогу, готувати кімнати до заселення", – поділилася Вікторія.

Раніше це було занедбане приміщення комунальної лікарні. Перетворити її на шелтер спало на думку волонтерам благодійного фонду. Вони постійно допомагають евакуюватися мешканцям із прифронтових регіонів. Тому вирішили створити для переселенців додаткове житло. З ремонтом також допомагали іноземні волонтери.

"У нас два поверхи, на першому поверсі в нас будуть літні люди: пенсіонери, маломобільні, інваліди. На другому поверсі у нас будуть більш сімейні: із дітками, ми навіть приймаємо з тваринками, за умови, якщо будуть за ними доглядати", – пояснив волонтер Благодійного фонду "Імені Бориса Возницького" Андрій Хожев.

Дивіться також відео: Масштабна евакуація з Херсонщини! Як відбувається евакуація і куди вивозять мешканців.

У прихистку 17 кімнат, санвузли, кухні та їдальні. Одночасно тут можуть мешкати до 70 людей. Приміщення надала Львівська обласна рада. Будівельними матеріалами та меблями ділилися благодійники. Найближчим часом тут готуються приймати херсонців, які евакуювалися із зони підтоплення через підрив греблі Каховської ГЕС.

"Організовуємо адміністрування у вигляді цілодобового чергування, у нас буде три адміністратора, телефон гарячої лінії, який працює цілодобово, можна буде записуватися, подавати інформацію. Ми будемо дізнаватися звідки люди, як вони добираються , чи знаходяться у Львові", – розповіла волонтерка Альбіна Бриліантова.

У прихистку залишилося ще облаштувати пандуси та спеціальний санвузол для людей з обмеженими можливостями. Волонтери планують долучати психологів, які допомагатимуть переселенцям оговтатись від війни, а також організовуватимуть заходи для дітей.

Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело