Якщо Україна вирішить не відновлювати Каховську ГЕС після підриву, то з півдня держави будуть змушені переїхати близько 1,5 млн людей.

Про це в ефірі програми "Сніданок з 1+1" розповів урбаніст Віталій Селик.

Селик пояснив, чому Каховську ГЕС таки треба відбудовувати. Зокрема, Каховське водосховище насичує життям весь південь України: Запорізьку, Херсонську, Дніпропетровську області.

Чи є сенс відновлювати Каховську ГЕС: експерт заявив про загрозу відселення 1,5 мільйона людей

"75% Кривого Рогу залежать від цього водосховища. Найбільший завод ArcelorMittal залежить від води з каховського "моря". Якщо ми його не відновимо, можна сказати, що ми переселяємо півтора мільйона людей з півдня України в інші регіони, бо цей регіон стане неможливим для життя. Там не буде ні питної води, не буде підприємств, на яких зможуть працювати люди, і природа буде абсолютно висушеною, абсолютно зміниться природне різноманіття", – розповів урбаніст.

Він переконаний, що жителі півдня повернуться до своїх домівок після ліквідації наслідків затоплення. Тому треба відновити і станцію, і водосховище.

"Практика останнього року війни, яка ведеться в Україні, показує, що люди дуже швидко повертаються додому. Ми бачимо, що люди готові повертатися у напівзруйновані будинки, жити в підвалах, у сараях – аби тільки жити на своїй землі. Тому базовим є відновлення цієї станції і водосховища, яке забезпечуватиме питною водою", – зазначив Селик.

Він також оцінив, скільки часу може піти на відбудову Каховської ГЕС.

"На це може піти від трьох до п’яти років, тому що це масштабний проєкт. Але воно того варте, щоби повернути життя на наші українські землі", – сказав експерт.

Нагадаємо, за оцінками Мінекономіки України, вартість будівництва нової Каховської ГЕС може становити близько 1 млрд дол. Йдеться не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а й про відновлення цілісності величезної греблі.

Що відбувається на затопленій Херсонщині

Головний гідролог Херсонської області Юрій Кіріяк розповів, що в одному з найбільших районів обласного центру рівень води за останні 29 годин зріс практично на 5 м. Наразі в Херсоні фіксується тенденція до зменшення прибування води. Однак ситуація може ускладнитися, адже невідомо, в якому зараз стані конструкції зруйнованої ГЕС.

В окупованій Новій Каховці вода припинила прибувати. Наслідки затоплення можна буде оцінити після спаду води.

За оцінками Херсонської ОВА на ранок 7 червня, рівень води сягне критичної позначки протягом 20-ти годин, а після цього піде на спад.

Щоб зменшити затоплення на Херсонщині внаслідок підриву ГЕС, в "Укренерго" 7 червня повідомили про зміну режиму роботи гідроелектростанцій задля зменшення обсягу води, що надходить до Каховського водосховища.

У британській розвідці поінформували, що дамба Каховської ГЕС продовжує руйнуватися, тому це може спричинити нові повені найближчими днями.

Читайте також:

  • Через масштабні затоплення після підриву Каховської ГЕС може зникнути рідкісна тварина (фото)
  • Відголоски підриву Каховської ГЕС відчує Одеса: хвиля з брудом із підтоплених стоків і цвинтарів прямує до моря
  • "Район затоплений фекаліями": мешканка Херсона розповіла про екологічну катастрофу у місті

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело