Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна ще у жовтні 2022-го попереджала міжнародну спільноту про замінування шлюзів Каховської дамби в тимчасово окупованій Херсонській області.

Про це написав радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter.

Представник ОП послався на свій допис, датований 20 жовтнем минулого року. Він наголосив, що Україна заздалегідь застерігала світ про плани Москви щодо мінування Каховської дамби та затоплення територій, аби зупинити український контрнаступ.

Україна вісім місяців тому попереджала про замінування ГЕС: Подоляк про "тишу у відповідь"

"У відповідь…тиша. Ані занепокоєння, ані застережень. Червень 2023-го. Росія підриває Каховську ГЕС. Може, час починати робити висновки? І може, час усвідомити, хто, коли, чому та як планував "підрив ГЕС", - зауважив Подоляк.

До слова, його допис торік у жовтні був такий: "Справжній "план Суровікіна" для Каховської ГЕС: 1. Замінити дамбу і трансформатори. 2. Примусова депортація українців та нелояльне переселення населення до РФ. 3. Затоплення території, щоб зупинити контрнаступ і заблокувати власний відступ. Росія готує техногенну катастрофу".

Підрив Каховської ГЕС

Зранку 6 червня в ОК "Південь" повідомили, що російська терористична армія підірвала Каховську ГЕС. За словами президента Володимира Зеленського, це був спланований та контрольований вибух о 2:50. Це -. Об’єм водосховища, яке тримала ця дамба, – одне з найбільших водосховищ України. 

Михайло подоляк повідомив, що, за попередньою інформацією, це зробила 205-та мотострілецька бригада Збройних сил Росії.

Кремль традиційно звинувачує у підриві Каховської ГЕС Україну. За словами речника адміністрації диктатора Путіна Дмитра Пєскова, це "диверсія Києва". І вона нібито, зокрема "має на меті позбавити Крим води".

Читайте також:

  • Через масштабні затоплення після підриву Каховської ГЕС може зникнути рідкісна тварина (фото)
  • Вказівка з кабінету Путіна: Данілов висловився про наказ підірвати Каховську ГЕС
  • "Чекають на рускіх?": Зеленський закликав жителів прифронтових територій евакуюватися

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело