Режисера Максима Голенка обрано художнім керівником Національного театру імені Марії Заньковецької. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики.

«Сьогодні, 7 червня 2023 року, виконуючим обов'язки генерального директора – художнього керівника державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької» наказом МКІП призначений режисер Максим Голенко», – йдеться в повідомленні.

На сторінці театру у Facebook також відреагували на подію: «У нашому театрі зміни».

Театр імені Марії Заньковецької отримав нового керівника Блок галереї

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко офіційно представила нового очільника у театрі.

Відомо, що попередній керівник, 63-річний Андрій Мацяк, припинив свої повноваження, бо 6 червня 2023 року закінчився контракт. Варто нагадати, що Мацяк був директором театру з 1996 року, а з 2001 – генеральним директором. Колектив неодноразово конфліктував із керівником.

У міністерстві акцентували увагу на тому, що планується поновити дію конкурсів протягом 2023 року.  Відбуватимуться конкурси на всі керівні посади, для яких сплив строк дії контрактів. Відповідно п’ятирічний контракт із очільником Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької буде укладений тільки після проведення конкурсу.

«Радикальних кадрових змін чи карколомної зміни репертуарної афіші не відбудеться – ті, хто знає, як влаштований виробничий процес в театрі, можуть підтвердити, що це і не можливо за короткий проміжок часу. Але, безумовно, я для себе обрав кілька цілей в короткій перспективі до проведення конкурсу, буду сподіватися, що до кінця року вдасться їх реалізувати», – запевнив Максим Голенко.

Максим Голенко, який народився в Миколаєві, є одним із провідних українських режисерів. Він здобув освіту у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Голенко поставив понад 50 вистав на сценах театрів багатьох українських міст.

Варто сказати, що в 2020 році вистава «Енеїда-XXI» за п’єсою Віталія Ченського в постановці Голенка здобула перемогу у IІІ Всеукраїнському театральному фестивалі-премії GRA в Києві в номінації «Найкраща драматична вистава України».

Цього року у фестивалі-премії беруть участь одразу три вистави режисера, серед них –  «Тригрошова опера» Бертольда Брехта у Театрі імені Марії Заньковецької.

Раніше «Главком» повідомляв, що режисер молдовського театру імені Міхая Емінеску готував до 9 травня виставу-реквієм в пам’ять про жертв російських окупантів.

Джерело