Затоплення територій Херсонської області може спричинити значне зменшення врожаю. Про це в інтерв'ю NV розповів виконавчий директор Української зернової асоціації Сергій Іващенко.

За словами Іващенка, у зв'язку з діями росіян спостерігається підвищення рівня води у середньому Дніпрі. Відповідно це може призвести до негативних наслідків, адже більший обсяг води скидатиметься через пошкоджену дамбу.

«Кавуни зазвичай вирощують на лівому березі Дніпра. Тому проблема із їхнім постачанням буде. І навіть посилиться», – розповів аграрій.

Чи будуть кавуни влітку: відповідь експерта

Щодо пшениці та інших зернових культур на яких власне і спеціалізується Херсонщина, Іващенко висловив позитивні прогнози.

«Сподіваємось, що усе буде не настільки категорично. За нашими прогнозами, які оновлюємо щомісячно, то без урахування окупованої Херсонської, частини Запорізької, Луганської і Донецької областей, врожай зернових та олійних становитиме 68 мільйонів тонн. Це втричі більше, ніж потрібно для внутрішнього споживання в Україні», – додав Іващенко.

За словами аграрія, найбільше постраждає окупований лівій берег, де вирощують основну частину агропродукції. Експерт виділив дві основних проблеми – підтоплення та падіння рівня води.

«Перше – це підтоплення ферм із вирощування овочів, фруктових садів, ягідних полів і зернових та олійних культур. У нас немає статистики посіву на окупованих територіях. Очевидно, в окупації аграрії не засівали такі великі площі. А це 1,3 млн га в Херсонській області, з яких переважна більшість розташовані на лівому березі Дніпра. Коли вода осяде, спостерігатимуться проблеми із поливом, адже рівень води значно впаде», – пояснив аграрій.

Крім греблі, російські окупанти підірвали турбіни та генератори Каховської ГЕС. Це збитки мінімум на мільярд доларів, не рахуючи витрат на відновлення греблі і затоплених територій.

До слова, росіяни розраховували призупинити деокупацію захоплених територій підірвавши Каховську гідроелектростанцію. Але ворог отримав протилежний ефект.

Джерело