Погруддя радянському комуністичному діячеві Олександрові Коваленку у Нових Санжарах демонтували. Його перевезли до Нехворощанської громади, розповів Суспільному речник сільської ради Олександр Зінченко.

Хто ініціював демонтаж погруддя Олександрові Коваленку

Погруддя Олександрові Коваленку було розташоване у Нових Санжарах. Щодо його демонтажу регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар торік звернувся до голови Новосанжарської селищної ради. Це рішення погодили та вирішували питання щодо передачі погруддя до "Парку радянського періоду", що на Сумщині, пояснив Олег Пустовгар.

"З’ясувалося, що він (Олександр Коваленко – ред.) родом із Нехворощанської громади. Виявилося також, що у них є свій краєзнавчий музей. Тому, попри те, що рішення про демонтаж було ухвалене ще торік восени, усе затрималося. Це через те, що потрібно було провести дві сесії – Нехворощанської сільради та Новосанжарської селищної ради, щоб унормувати питання передачі з балансу на баланс. Коли оформили усі документи, що це буде об'єкт місцевого краєзнавчого музею, знайшли можливість демонтувати, тоді це питання вирішилося", – сказав регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

У Нових Санжарах на Полтавщині демонтували погруддя комуністу Коваленку: що із ним зробили Куди перевезли погруддя Олександрові Коваленку

6 червня погруддя демонтували та перевезли до села Андріївка Нехворощанської громади. Займалися цим комунальні працівники, розповів Олександр Зінченко.

"Біля Андріївки зовсім маленьке село, там, мабуть, 40 людей живе, Світлівщина називається. Колись воно називалося Миколаївка. Він (Олександр Коваленко – ред.) родом з того села, там його батьки поховані. У Миколаївці його ставити ніде, а його ж не можна у публічному просторі ставити, тому вирішили в Андріївський будинок культури. Там є музейна кімнатка, там він і стоятиме", – пояснив Олександр Зінченко.

Що відомо про Олександра Коваленка

Олександр Коваленко – радянський комуністичний діяч, перший секретар Бєлгородського і Оренбурзького обласних комітетів комуністичної партії Радянського союзу. Голова Держкомітету СРСР з матеріальних резервів. Член ЦК КПРС, член Президії Верховної Ради РРФСР. Депутат ради Союзу Верховної Ради СРСР 6-11 скликань від Оренбурзької області. Помер 1987-го року в Москві, де його і поховали. Прожив 77 років.

Дані надав регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

Що відомо про декомунізацію

Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" Верховна Рада ухвалила у квітні 2015-го року.

На Полтавщині погруддя Олександрові Коваленку було єдиним, повідомив регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар. За його словами, нині в області наймасштабнішими об’єктами, які підпадають під закон про декомунізацію є стели на в’їзді та виїзді із міста Горішні Плавні із минулою назвою Комсомольськ.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело