Рада кантонів (верхня палата парламенту Швейцарії) за певних умов може дозволяти реекспорт зброї, придбаної у неї, третім країнам, зокрема й Україні.

Про це повідомляє пресслужба парламенту Швейцарії.

"Рада кантонів хоче дозволити іншим країнам передавати військову техніку, куплену у Швейцарії, за певних умов. Рада ухвалила відповідну парламентську ініціативу від Комісії з безпекової політики. Законодавчий проект, що ґрунтується на іншій ініціативі, вже перебуває на стадії розробки", — йдеться у повідомленні.

Парламент Швейцарії схвалив поправку до закону щодо реекспорту зброї

Парламентарі підтримали ініціативу Комітету з питань політики безпеки 22 голосами проти 17, ще чотири депутати утрималися.

"Для країн, які дотримуються швейцарських цінностей і купують швейцарські військові матеріали, термін дії декларацій про нерозповсюдження буде обмежено п'ятьма роками", — йдеться у повідомленні.

Умовою також є те, що країна яка ухвалює рішення про передачу зброї не бере участі в конфлікті, серйозно не порушує права людини та не здійснює своє право на самооборону.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, подякував верхній палаті парламенту Швейцарії "за важливий крок щодо розблокування реекспорту швейцарської зброї".

"Ми з нетерпінням чекаємо на наступні кроки. Я вдячний Швейцарії за солідарність з Україною при дотриманні нейтралітету", — написав він.

2 червня парламент Швейцарії (Національна рада) відхилила законопроєкт, відомий як "Lex Ukraine", який дозволив би третім державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва.

У березні ЗМІ повідомляли, що німецький оборонний концерн Rheinmetall хоче придбати 96 танків Leopard 1 у швейцарської оборонної компанії Ruag для передачі Україні.

Однак до цього Швейцарія вже відхиляла апеляцію Німеччини щодо дозволу на реекспорт боєприпасів швейцарського виробництва в Україну, заявивши, що такий крок порушить швейцарський нейтралітет.

Джерело