Михайло Подоляк розповів про терміни війни в Україні та що чекає на Росію.

Подоляк пояснив, скільки ще може тривати війна в Україні


Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив, що війна в Україні – це не питання прогнозів. Це не маленький конфлікт, де чітко зрозуміло, де на маленькому клаптику йде війна. Це принципова світоглядна війна, в якій, мобілізовані ресурси всієї Росії, вона сконцентрувала все, що вона може сконцентрувати, тому що це її ставка – “або пан або пропав”.

 

Про це він розповів у інтервʼю Telegram-каналу “Труха”.

“Наші партнери трошки відстають від розуміння, на якому етапі війни ми перебуваємо, є певна пауза між тим, коли треба дати і коли ми отримаємо, і в кількісному вимірі, через дуже сильну бюрократію і не готовність приймати особисті рішення, які переносяться у колегіальні рішення – що збільшує час. Оці дві хвороби заважають нам приймати достатньо швидко рішення і отримувати те, що необхідно, але по часу ми не можемо сказати точно коли, це може бути дуже швидко, може бути повільно. Але те, що Україна з великою цікавістю буде спостерігати за війною на території Росії, це вже є абсолютна істина. Росія буде відчувати весь той біль, який відчувала Україна. І вони будуть сповна платити за цю війну не тільки репараціями, але вони відчують все, що відчували наші діти під ракетних обстрілів України”, – заявив Подоляк.

 

Радник голови ОП також підкреслив, що українська сторона разом з партнерами також сконцентрувала всі ресурси – це величезна масштабована війна, де приймають участь безпосередньо практичне все українське і російське суспільство. Велика кількість людей безпосередньо приймає участь у бойових діях та зіткненнях – це десятки сотні тисяч людей.

 

За такої величезної війни не можна сказати, що завтра війна закінчиться, чи післязавтра.

 

“Коли ми розмовляли рік тому, і якби на той момент у нас була вся та зброя у тій кількості, яка є сьогодні, з урахуванням абсолютної неготовності Росії до певних оборонних дій тоді, до прикладу, звільнення Харківської області, то ситуація була б взагалі інакша. Ми математично отримуємо необхідні нам ресурси для такого обсягу бойових дій набагато повільніше, ніж могли б отримувати. Це парадокс, тому що наші партнери розуміють, що ця війна – дуже велика і ми маємо отримати всі інструменти. Ще літом 2022 року про винищувачі F-16 взагалі не йшла мова”, – пояснив він.

Джерело