Поетеса, письменниця та журналіст Галина Максимів добре знана на Долинщині.

Письменниця з села Солуків, що на Долинщині, Галина Максимів стала переможцем у двох номінаціях на конкурсі-фестивалі “Шодуарівська альтанка”, повідомляє “Галицький кореспондент”.

У 2016 році вона була нагороджена першою премією Всеукраїнського літературного конкурсу рукописів “Крилатий лев” за найкращу книгу.
Слід зазначити, що літературний фестиваль “Шодуарівська альтанка”, який нещодавно відбувся у Житомирі, зібрав прозаїків та поетів не лише з усієї України, але з-за кордону. У різних вікових категоріях змагалися і дорослі, і діти. Основною умовою фестивалю мав бути виступ авторів наживо.

Із творами про війну прикарпатка перемогла у двох номінаціях на конкурсі

Із творами про війну прикарпатка перемогла у двох номінаціях на конкурсі

З великої кількості поетичних творів у фінал журі вибрало лише 26, серед яких і твори прикарпатки Галини Максимів. Журі не знало імен авторів, бо твори були пронумеровані. Вже згодом учасники знайомилися із членами журі під час читання своїх творчих добірок.
У номінації проза пані Галина читала новелу “Жито” про війну та втрати. А в номінації поезія декламувала вірш “Щаслива жінка” із своєї конкурсної добірки “Квінтет про побачення, якого не буде”.

“Після виступу до мене підійшла жінка і сказала зі сльозами на очах, що цей вірш написаний про неї, – розповідає Галина Максимів. – Я не знала, що їй відповісти. Прикро, адже зараз мільйони жінок залишилися вдовами, а діти сиротами…”

Після нагородження переможцям організували екскурсію містом, а також відбулося спілкування з авторами з міст, де нині відбуваються бойові дії.

Наступного року Галина Максимів як переможець увійде до складу журі у “Шодуарівська альтанка-2024”. Прикарпатка каже, що це для неї велика честь і відповідальність.

Мар’яна ЛОКАТИР

Також читайте: як краєзнавці зберігають у книжках полікультурність європейського міста

Джерело