У "Зеленому театрі" в Одесі відкрили освітньо-розважальний простір для дітей військових, волонтерів та переселенців. Тут проводять уроки з різних дисциплін, а також різні фізичні активності. Побували там кореспонденти Суспільного.

Благодійний табір створили за ініціативи громадської організації “Адвокація міста”. За словами її голови Інги Кординовської, у таборі для дітей будуть заняття з малювання, шиття, акторської майстерності, танців, спортивні активності. Загалом — більше 12 напрямків.

"Sandbox kids — це креативний дитячий простір для організації дозвілля дітей та позашкільної освіти. Взагалі цю локацію ми називаємо 2.0, тому що в Зеленому театрі ми її відкрили повністю благодійною для певних категорій осіб – це діти волонтерів, діти захисників та діти внутрішньо переміщених осіб. Основний простір, який працює за адресою Грецька, 21а – він працює для усіх. А тут тільки визначені категорії осіб", — розповіла Інга Кординовська.

Маргарита Кушнір викладає дітям акторську майстерність та лідерство. Каже, війна вплинула на світогляд дітей.

"Звичайно, я працювала з дітьми і до війни, і одразу помітна ця різниця, бо в них дуже змінений світогляд, багато чого у свій вік розуміють. Щось падає і вони лякаються, думаючи, що щось летить або вибухає. Наша задача, як викладачів, зробити так, щоб вони жили своє повноцінне дитинство, щоб були щасливими дітьми в своїй Україні", — розповіла Маргарита Кушнір.

На території табору є куточок для руханок та перегляду мультфільмів.

"Тут ми можемо проводити різні фізкультхвилинки для дітей. Коли в них проходить академічне заняття, після того, щоб порухатися, потанцювати, ми їх запрошуємо сюди. Вмикаємо різні розминки не лише українською, а й англійською і вони проводять свій час більш активно. Потім цей простір ми можемо використовувати для перегляду мультфільмів, коли діти виснажились - пограли, потанцювали. Такий літній кінотеатр можна тут створити", — зазначив проєктний менеджер простору Олександр Макейчев.

7-річна Софія приїхала в Одесу з Енергодара. Розповідає, що їй подобається малювати. Її мрія — щоб закінчилася війна.

"Коли виросту, хочу бути художницею, і не лише художницею. Ще працювати на електростанції. Мій тато там працює і я теж там хочу. Я мрію, щоб закінчилася війна", — розказала Софія.

Ще один вихованець табору — 9-річний Максим. Він переселенець з Херсона. Хлопчик каже, що хоче стати військовим.

"Зараз війна, обстрілюють Херсон, тому я сюди приїхав. Там стріляли російські військові — це дуже погано. Будівлі там зруйновані, ворожі снаряди залетіли туди. Я, коли виросту, мрію стати ЗСУ", — сказав Максим.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело