До лав Збройних сил України Тарас Кава був мобілізований у свій день народження – 14 березня 2022 року.

Військовослужбовець загинув у перший день Зелених свят – 4 червня під час бойового завдання, що виконував на околицях Іванівського Бахмутського району на Донеччині.

Як йдеться у дописі Рогатинської міської територіальної громади, ще місяця тому він розповідав близьким про важкий бій під містом-фортецею. Про ворога, який наблизився впритул, про те, як важко втримати оборону… А потім радісно додав: «Ми не втратили жодного хлопця, жодної позиції. Всі – живі!».

Воїн фортеці Бахмут: загинув прикарпатець Тарас Кава

“І в цих, ключових, рядках “живі” читалося дещо більше – про рідність душ Захисника і «його хлопці», про те, як нестерпно тяжко переживав кожну втрату побратима, про те, як не залишив СВОЇХ після контузії 23 березня і як повернувся в стрій після осколкового поранення та госпіталізації 3 травня. Тільки-но встав на ноги і знову в пекло, до своїх, під Бахмут”, – пишуть у дописі.

Тарас Кава народився у селі Чесники, що на Рогатинщині, 14 березня 1983 року. Навчався у місцевій школі, згодом продовжив здобувати освіту в Рогатинському СПТУ №35, де отримав професію тракториста-машиніста.

У 2007-му, з дружиною Марією створили сім’ю. Виховували двох прекрасних дітей – шістнадцятирічного Ярослава і тринадцятирічну Лесю. Батько дуже любив їх, підтримував. І яким важким не був би кожен бій, старався зв’язатися бодай на кілька хвилин, розпитати в дітей як справи, поцікавитися успіхами. Бо й сам молодим залишився без батьківської підтримки – втратив надійне татове плече ще у 2009-му.

До лав ЗСУ воїн був мобілізований у свій день народження – 14 березня 2022 року.

Проходив службу у військовій частині Т0950. Був гранатометником 1 штурмового відділення, 1 штурмового взводу штурмової роти.
28 лютого цього року солдата Тараса Каву у складі штурмового підрозділу спрямували у Бахмутський напрямок.

4 травня земляк переніс втрату найріднішої людини – мами. І рівно за місяць – 4 червня під час виконання бойового завдання загинув на околицях Іванівського Бахмутського району на Донеччині.

Воїн фортеці Бахмут: загинув прикарпатець Тарас Кава

Джерело