У Швейцарії скасували концерти українських музикантів — гурту "Воплі Відоплясова" та Артема Пивоварова. Про це вони розповіли в Instagram.

Концерт гурту "Воплі Відоплясова" був запланований на 25 червня, однак влада Швейцарії скасувала виступ гурту в Цюриху.

"Кремлівська пропаганда працює за кордоном, використовуючи геббельсівські методи: чим брутальніша брехня, тим більше у неї вірять. Абсолютно безпідставно мене звинувачують у прихильності до ультранаціоналістичної ідеології, що є абсолютною неправдою", — зазначив фронтмен гурту Олег Скрипка.

Концерти українців скасували у Цюриху — їх назвали

Він додав, що мета їхніх концертів — не лише підтримка ЗСУ, а й прагнення доносити світовій спільноті, що Україна — самобутня країна зі своїми традиціями, своєю культурою і сьогодні вона бореться з агресором — Росією.

У ексклюзивному коментарі для Суспільне Культура музикант додав, що вбачає, що концерт скасували через пісню про Степана Бандеру: "Через цю пісню про Бандеру нам просто повально забороняють концерти. І я просто в шоці, наскільки ця вата проникла в голови європейцям. От зараз нам скасовує влада Цюриха концерт. Бо ми нібито фашисти".

"Але ж ми не нападали ні на кого, ми тільки обороняємо свої кордони. І якщо наші лідери такі, як Бандера, Шухевич, Мазепа, Петлюра, – ми не маємо права мати своїх героїв? Виявляється ні, якщо ми героїчно відстоюємо наше право на життя, ми, виявляється, фашисти", — додав Скрипка.

У Цюриху скасували концерт і музиканту Артему Пивоварову. Він у сторіз розповів, що росіяни домоглися скасування його благодійного концерту, який мав відбутися 5 червня.

"Місцева влада разом з організаторами стадіону "Динамо" в Цюриху скасували наш виступ за день до його проведення, назвавши мене "ультраправим радикалом"", — розповів він.

Співак додав, що концерт таки відбудеться, але на іншому майданчику.

"У нас у країні — війна. І я, будучи свідком постійних обстрілів, присвячую себе популяризації української культури та проведенню благодійних концертів, щоб наблизити перемогу України. Як це можна назвати підтримкою ультраправої ідеології, коли ти сам є противником цього?", — додав Пивоваров.

Скасування концертів українців за кордоном: Жадан і Скрипка "Жадан і Собаки" в Італії

Наприкінці серпня 2022 року гурт "Жадан і Собаки" вирушили в благодійний тур Європою. 2 вересня мав відбутися виступ у Мілані (Італія), однак його скасували.

"Вибачте, але це незаконно у нашій країні — робити концерти та збирати гроші на війну", — написали місцеві організатори концерту.

"Чому, власне, ми скасували концерт у Мілані? Тому що частина європейців далі граються в пацифізм та подвійні стандарти й щиро вважають, що, захищаючи свої життя й свою країну, українці порушують якісь їхні уявлення про мир і гармонію", — зазначив фронтмен гурту Сергій Жадан.

"Воплі Відоплясова" в Німеччині

14 вересня 2022 року гурт "Воплі Відоплясова" мав дати благодійний концерт у Гамбурзі, однак музикантів не пустили в клуб і назвали "фашистами".

"Українська музика несподіваним чином почала отримувати супротив "таємних сил" в Німеччині. І починають скасовуватися наші концерти, під егідою, що українці – це фашисти, і фашистам не можна співати рідною мовою і співати своїх пісень", – написав тоді у соцмережах Олег Скрипка.

Він перепросив перед шанувальниками, які купили квитки, і повідомив, що концерт все одно пройде в Гамбурзі, але в іншому місці.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело