У меморіально-туристичному комплексі "Скіфський стан", що на Хортиці в Запоріжжі, дістають із землі кам'яні скульптури та обгортають у білу тканину, — такі фото опублікував у соцмережі місцевий гід Андрій Гудзь. Що відбувається? На офіційній сторінці Національного заповідника "Хортиця" інформації не було. Тож містяни в коментарях почали висувати різні версії. Що ж сталося насправді Суспільному Запоріжжя прокоментувала завідувачка інформаційно-видавничого відділу заповідника Альона Пєтрікєй.

За словами пані Альони, скульптури не вивозять, не евакуюють, а переміщують до музею, аби реставрувати:

Кам'яні скульптури, що на Хортиці в Запоріжжі, перевозять аби реставрувати, а не евакуюють

" Нині знайшлися колеги-меценати, які допомогли нам це зробити. Воно вже давно напрошувалося, бо баби стоять в агресивному для них середовищі, на них впливає і клімат, і рослинність, вони поступово обростають мохом і шкідниками. Тому ми їх перемістимо до музею, де наші реставратори над ними попрацюють, очистять, а потім вони будуть повернуті на місце", — зазначила Альона Пєтрікєй.

Всі роботи проводяться, згідно з відповідними документами, — зазначила Альона Пєтрікєй.

"У нас є всі оформлені документи, протоколи. Це не просто робиться, бо хтось вирішив. Це робиться з рішення реставраційної ради. Є протокол, згідно з яким вирішили їх перемістити, і те, що вони підлягають реставрації. Є записи про переміщення. Нічого критичного там немає. Просто підійшов час цих скульптур".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело