Українки на турнірі здобули чотири "золота".

Україна здобула вісім медалей та виграла медальний залік гран-прі з художньої гімнастики у Чехії. На турнірі у Брно "синьо-жовтих" представляли дві гімнастки: Христина Погранична та Поліна Городнича.

Змагання рівня гран-прі у місті Брно пройшли з 2-го по 4 червня. Перший фінал у багатоборстві відбувся у суботу, червня. Для України він закінчився двома медалями: "золотом" Христини Пограничної та "бронзою" Поліни Городничої.

Україна виграла медальний залік гран-прі з художньої гімнастики в Брно: всі результати

За підсумками кваліфікаційних виступів українські художниці відібралися до всіх фіналів на окремих снарядах: м'ячі, булаві, обручі та стрічці. Україна у фіналах цих вправ здобула ще шість нагород гран-прі у Брно.

Найрезультативнішим гран-прі став для Христини Пограничної. 20-річна львівська гімнастка після "золота" в багатоборстві здобула медалі в кожній з вправ. Ба більше, у трьох з них українка здобула перемогу: у фіналах з м'ячем, булавами і стрічкою. Ще одну нагороду вона здобула у фіналі зі стрічкою, де посіла друге місце.

Поліна Городнича в заключний змагальний день здобула дві медалі. 18-річна гімнастка завоювала "срібло" у фіналах з булавами та стрічкою, натомість у вправах з обручем та м'ячем зупинилася за крок від нагород.

Усі результати України на гран-прі з художньої гімнастики в Брно (фінали) Особисте багатоборство: 1. Христина Погранична, 3. Поліна Городнича М'яч: 1. Христина Погранична, 4. Поліна Городнича Булава: 1. Христина Погранична, 2. Поліна Городнича Обруч: 2. Христина Погранична, 4. Поліна Городнича Стрічка: 1. Христина Погранична, 2. Поліна Городнича

У медальному заліку гран-прі Україна здобула перше місце. Загалом нагороди на турнірі в Брно вдалося здобути шести командами.

Медальний залік гран-прі з художньої гімнастики в Брно Україна – 4 "золото" + 3 "срібло" + 1 "бронза" = 8 медалей Німеччина – 1 + 0 + 1 = 2 Болгарія – 0 + 2 + 1 = 3 Угорщина – 0 + 0 + 1 = 1 Іспанія – 0 + 0 + 1 = 1 Франція – 0 + 0 + 1 = 1 Хто такі Христина Погранична та Поліна Городнича Христина Погранична – 20-річна українська гімнастка зі Львова. На останніх двох чемпіонатах світу увійшла до топ-5 багатоборства, однак не потрапила до складу збірної України Євро-2023. Поліна Городнича - народилася у 2005 році в Одесі. У 2023 році у Тарту здобула першу нагороду на дорослому рівні. У 2022 році увійшла до складу збірної України у командних змаганнях на чемпіонаті світу у Софії, де посіла четверте місце. У 2023 потрапила до збірної на чемпіонат Європи.

Джерело