Охоронець, якого затримали під вартою внаслідок трагедії 1 червня у Києві в Деснянському районі виступає фігурантом ще одного кримінального провадження. Зокрема, чоловік пропагував комуністичний режим.

Про це повідомила речниця столичної прокуратури Надія Максимець.

За словами речниці, крім охоронця у справі також фігурує його дружина та ще низка осіб.

"Пропагував комунізм і не визнавав Україну": охоронцю, який не відчинив укриття у Києві, вручили ще одну підозру

"У ці хвилини триває процес вручення підозр фігурантам", - повідомили вона.

Зазначається, що охоронця та його дружину підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 436-1 КК України (виготовлення, поширення комуністичної символіки за попередньою змовою групою осіб).

Ще минулого року, розповіла Максимець, до Деснянської окружної прокуратури міста Києва з СБУ надійшли матеріали щодо діяльності на території району групи осіб, які під час збройної агресії рф проти України намагаються дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні під гаслами відновлення УСРС у складі СРСР.

"Під час проведення розслідування було встановлено, що вказані особи відносять себе до Київського осередку «Всесоюзне об’єднання виборців народів СРСР» (ВОИНР СССР), підтримують ідеї приєднання України до рф під приводом відновлення УРСР та СРСР. Окрім того, зазначені особи відносять себе до членів Українського республіканського відділення Київського міського комітету кредиторів СРСР", - вказано у повідомленні.

Зокрема особи використовували комуністичну символіку. Вони надсилали листи на адреси державних органів у яких викладали позицію щодо незаконності створення та проголошення незалежності України з використанням комуністичної символіки. Листування тривало у 2022-2023 роках.

«Так, у ході досудового розслідування встановлено, що координатором вказаних організацій є дружина підозрюваного охоронця. Остання, спільно з іншими громадянами, які позиціонують себе як представники організації ВОИНР СССР, маючи заборгованості по оплаті комунальних послуг, надсилають претензії до комунальних підприємств про «нав’язування» їм комунальних послуг при відсутності їх замовлення, обґрунтовуючи незаконністю розпаду СРСР та проголошення незалежності України», - розповіла Максимець.

Як повідомило слідство, серед прізвищ підписантів  у заявах зазначалось і прізвище охоронця поліклініки.

Також опитані свідки говорять про проросійські погляди охоронця, що він виправдовував агресію рф проти України та називав це «звільненням».

«За результатами проведених обшуків за місцем проживання фігурантів справи, виявлено та вилучено значний обсяг документів з символікою комуністичного режиму та печатки з даною символікою. Згідно висновку експерта, вказані вище претензії та відбитки печаток містять зображення комуністичної символіки», - повідомила Максимець.

Слідчі дії, зокрема обшуки у фігурантів, планувалися на початок червня, однак, трагедія 1 червня змусила прискорити ці процеси.

Трагедія у Деснянському районі

Вночі проти 1 червня під час ракетної атаки армії РФ по Києву загинуло троє людей: 9-річна дівчинка та її 34-річна мама, а також 33-річна жінка. Крім того, 12 осіб отримали поранення. 

У поліції розпочали кримінальне провадження за фактом службової недбалості, що призвела до тяжких наслідків, а також залишення в небезпеці, яке призвело до смерті. Також Київській міській держадміністрації прокуратура та поліція проводили обшуки.

Водночас в Офісі президенти завили, що розбиратимуться з питанням щодо суворішого запобіжного заходу охоронця, ніж інших підозрюваних.

Читайте також:

 

Джерело