Станом на кінець травня, електронний запис на військово-лікарську комісію (ВЛК) вже функціонує у 90% військових госпіталів. Про це у понеділок, 5 червня, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За словами Маляр, Міноборони продовжує тестування електронної черги для запису на ВЛК у військових госпіталях країни.

Розгортання електронної черги в військових госпіталях — це комплексний процес, який вимагає адміністративних та технічних ресурсів з боку госпіталя та військової частини, пояснила посадовиця.

Електронний запис на ВЛК функціонує у 90% військових госпіталів — Маляр

“Необхідно провести відповідне тренування посадових осіб, забезпечити необхідною технікою та доступом до Інтернету, а також мати необхідні дозволи і погодження, оскільки мова йде про особисті дані військовослужбовців”, — відзначила Маляр.

У двох госпіталях, за словами заступниці міністра, наразі ще триває встановлення адміністративного ресурсу та необхідної технічної інфраструктури для ефективної роботи електронної черги. В інших госпіталях проводиться відпрацювання механізмів і сценаріїв запису та проходження ВЛК.

5 травня Міноборони запустило в тестовому режимі систему електронного запису на ВЛК в п'ятьох містах — Харкові, Львові, Києві, Вінниці та Одесі.

2 травня Верховна рада в цілому прийняла законопроекти №9154 та №9158 щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців.

Що відомо про реформу військово-лікарських комісій

30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.

На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.

За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:

прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС); запровадження електронних черг; використання електронного документообігу у процесах ВЛК; перегляд кількості комісій; сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

Джерело