Олексій Арестович заступився за одесита, якого у Львові змусили перепрошувати за виконання пісні російського музиканта Віктора Цоя. Свою позицію колишній позаштатний радник Офісу президента висловив у власному блозі в Telegram.

Арестович вважає, що з українцем, котрий виконав у Львові російськомовну пісню, обійшлися несправедливо – порушили його особисті кордони та зневажили право, яке гарантує Конституція, і насправді вибачатися мав не він, а нардепка Наталія Піпа, яка надала ситуації розголосу. 

«Це твій вибір». Арестович заступився за молодика, який співав пісні Цоя у Львові (відео)

«Ти не повинен був просити вибачення за те, що співав пісню Цоя. Тому що це твоя особистість, твоя самоідентифікація, твоє право, захищене Конституцією», – сказав Арестович.

За його словами, «перепрошувати має народна депутатка, яка на тебе наїхала». Після цього Арестович із солідарності з одеситом виконав російською пісню «У лісі народилася ялиночка».

«Наїзд на мову та культуру – грубе порушення особистих кордонів, набагато гірше за фізичне насильство», – прокоментував інцидент Арестович.

За його словами, одесит не порушував жоден із ухвалених в Україні законів, оскільки Цой «ніколи не був громадянином РФ, за часів СРСР, швидше перебував у позиції стихійного дисидента і вже, звичайно, не підтримував агресію проти України». Арестович вважає, що більшість ухвалених в Україні так званих «мовних» законів грубо порушують Конституцію України.

«Це твій вибір». Арестович заступився за молодика, який співав пісні Цоя у Львові (відео)«Це твій вибір». Арестович заступився за молодика, який співав пісні Цоя у Львові (відео)«Це твій вибір». Арестович заступився за молодика, який співав пісні Цоя у Львові (відео)

На прохання депутатки не порушувати закон, вони зреагували емоційно, нецензурно лаючись.

Раніше в Одесі в кав'ярні бариста відмовився обслуговувати клієнтку українською мовою. Хлопець аргументував свій вчинок словами «какая разніца» та почав розповідати про «рускоговорящий город». 

Джерело