6 червня 2023 року — вівторок. 468-й день війни в Україні.

Яке завтра, 6 червня, церковне свято

6 червня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Симеона Стовпника. Згідно з церковними переказами, народився він після довгих молитв його матері, яка присягнула, що віддасть дитину на служіння Господу. Ще в дитинстві хлопчик вирізнявся стриманим характером, він навіть не пив грудне молоко в ті дні, коли мати його їла м'ясо. В юності Симеон залишився без батьків, а сам хлопець побачив бачення, після якого пішов до монастиря і підвизався на стовпі.

Відчайдушно боровся чоловік із гріховними думками, спокусами та пристратями, перебуваючи весь свій час у молитві. За свою надзвичайну працю отримав від Господа дар чудотворення і прозорливості. Він міг бачити таємниці майбутнього. Помер Симеон у віці 75 років.

Яке завтра, 6 червня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Що не можна робити цього дня

 • Не займайтесь важкою домашньою роботою (прибирання, праця на городі чи в полі).
 • Не можна скаржитися, навіть найближчим людям не варто розповідати про свої проблеми.
 • Заборонено лихословити, лаятися, сваритися і бажати іншим людям зла.
 • Не давайте нікому в борг грошей, тому що вже більше їх не побачите.

Народні прикмети і традиції на 6 червня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

 • дивилися, який сьогодні день: яскраво світить сонце — чекайте на врожайне літо;
 • на небі багато птахів — до хорошої погоди;
 • низько літають птахи — чекайте влітку на сильні дощі;
 • багато комарів — до засухи в літній період;
 • 6 червня йде дощ — восени буде багато грибів.

В народі вірили, що саме від 6 червня починається справжнє літо. Було прийнято спостерігати за шипшиною, яка цього дня мала особливу силу. Люди говорили: "Шипшина цвіте - рум'янець року веде". Здавна вважали, що цей кущ є символом молодості, краси, справжньої любові. Як тільки на шипшині з'являлися квіти, старші люди сідали під нею з онуками і починали розповідати цікаві казки. В народі існувало повір'я, що ця рослина допоможе дітям позбутися всіх страхів. Були відомі і цілющі властивості шипшини. Тому 6 червня дівчата готували з її квітів настоянку, яка допомагала надовго вберегти молодість та красу.

Погода на 6 червня

Завтра, 6 червня, в Києві зранку безхмарно, хоча вдень хмари знову можуть затягнути небо, без опадів. У Львові хмарно вдень та похмуро ввечері, опадів не очікується. У Харкові ранок та день хмарні, а ось вечір порадує ясним небом, опадів не передбачається. В Одесі ясно, без опадів.

Температура повітря в Києві — +25 вдень та +16 вночі. У Львові  — +25 вдень та +12 вночі. У Харкові — +22 вдень та +11 вночі. В Одесі — +24 вдень та +16 вночі.

Пам’ятні дати 6 червня

Календар важливих подій в Україні та світі за 6 червня:

 • 1683 рік — в Англії в Оксфорді відкривається перший у світі публічний музей;
 • 1882 рік — ньюйорківець Генрі Сілі отримує патент на електричну праску;
 • 1925 рік — Волтер Крайслер засновує автомобільну корпорацію "Chrysler";
 • 1933 рік — у місті Кемден (штат Нью-Йорк) відкривається перший у світі кінотеатр, у якому фільм можна було дивитись не виходячи з автомобіля;
 • 1944 рік — в Західній Європі відкривають Другий фронт: на Півночі Франції починається висадження військ союзників по антигітлерівській коаліції;
 • 1981 рік — зареєстровано перших хворих на СНІД;
 • 1990 рік — Всеукраїнський православний собор у Києві проголошує патріархат УАПЦ і обирає митрополита Мстислава першим патріархом Української автокефальної православної церкви.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 6 червня

Які завтра іменини:  Григорій, Іван, Микита, Семен, Степан і Федір, Антон, Антоніна, Олена, Ксенія (Оксана).

Талісманом людини, народженої 6 червня, є гагат. Це органічна порода, яка для єгиптян була звичаним матеріалом. З нього вони робили прикраси і інтер'єрні деталі. Особливе значення гагату надавали в Англії. Здавна вірили, що гагат допомагає розвинути екстрасенсорні здібності.

Цього дня народилися:

 • 1847 рік — український історик, педагог, громадсько-політичний діяч Олександр Барвінський;
 • 1889 рік — українсько-американський інженер (авіаконструктор) і підприємець, уродженць Києва Ігор Сікорський;
 • 1974 рік — народний депутат Верховної Ради України VIII скликання, учасник війни в Донецькій області Семен Семенченко.

Який завтра день в Україні і світі

6 червня в Україні святкують День журналіста. Повага до публічного слова в Україні завжди була високою, навіть попри те, що на території нашої країни журналістика виникла значно пізніше, ніж в інших країнах Європи. Пов'язано це зі специфічними політичними умовами, адже в Україні довгий час не було державності, а її територія була розділена між різними імперіями.

Провісниками української преси вважають вчені друковані видання, які виходили в середині XVII століття. Називали їх "універсалами" Війська Запорізького. Було це за часів гетьманства Івана Виговського. Професійне свято було створене указом президента України 1994 року.

Також 6 червня Всесвітній день тетрісу. Ця захоплююча гра відома майже кожній людині на планеті. Раніше вона існувала в фізичному вигляді, а зараз вже можна пограти в електронні варіанти. Тетріс — головоломка, яка була створена з використанням геометричних фігур. Їх потрібно правильно складати якомога швидше. Вчені навіть довели, що "Тетріс" допомагає справитися з підвищеною тягою до їжі та наркозалежністю.

А ще 6 червня святкують День кінотеатру просто неба. Перший кінотеатр спеціально для автомобілістів було відкрито в США 1933 року. Автомобілісти отримали змогу провести вільний час, дивлячись просто неба цікавий фільм, сидячи у своєму авто. Кінотеатр було засновано за ініціативою Річарда Голлінгсхеда, а пізніше такі заклади відкрили по всій країні.

6 червня День йо-йо. Іграшка йо-йо відома багатьом дітям з дитинства. Це два диски, які об'єднані між собою віссю, на яку намотується мотузка. Коли за неї смикати, то іграшка по закону інерції розкручується і повертає назад. Існує думка, що йо-йо придумали ще в Китаї приблизно 500-1000 року до нашої ери. Але доказів цьому твердженню немає. Якщо вірити рукописам, то у XVI столітті подібний виріб використовувався мисливцями, щоб ловити зброю.

Джерело