1251 екоторбинку пошили в цьому році школярі та студенти Житомирщини – учасники Всеукраїнського проєкту "Мішечок". Найактивніше проявили себе учні з Олевської громади, які виготовили 1130 торбинок. Про це в етері Українського радіо Житомир розповів Артем Курбеко, директор Олевського Центру дитячої та юнацької творчості.

Артем Курбеко каже, що, по-перше, вони хотіли покращити минулорічний результат участі Центру у цьому проєкті. По-друге, їхньою метою стала популяризація тренду екоторбинок в громаді – не лише серед молодів, а й поміж дорослого населення.

"Школярам з нашої громади ми подарували торбинки, які пошили в минулому році. І вони, в свою чергу, відсилали нам фотографії, як ними користуються у побуті, ходять в магазин, як вони самі почали шити такі мішечки. Окрім того, в цьому році у нас в громаді провели більше 10 благодійних ярмарків. І на кожному з них ми продавали ці мішечки. Люди почали їх дуже активно купувати – гроші йдуть на ЗСУ, а люди долучаються до екокультури", – розповідає Артем Курбеко.

Екологічні практики: як в громаді Житомирщини поширюють тренд екоторбинок

Також чоловік каже, що вони багато мішечків просто дарують – щоб людина почала користуватись, побачила, наскільки така торбинка зручна, екологічна, комфортна в використанні.

"Тобто ми через дітей почали залучати старше покоління до втілення екологічних практик. Діти – це початок і основа масштабного екологічного проєкту в нашій громаді. А нашу участь у загальноукраїнському проєкті будемо продовжувати й надалі, будемо покращувати результат, допоки не опинимось серед призерів", – сказав Артем Курбеко.

В 2023 році з Житомирщини до проєкту "Мішечок" долучилися більше 300 дітей:

учні шкіл Олевської громади; студенти відокремленого структурного підрозділу "Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж державного торговельно-економічного університету"; вихованці Центру дитячої та юнацької творчості Коростенської міської ради.

Створивши 1251 екомішечок, діти врятували Україну від 375 тисяч пластикових пакетів, сказала в радіоефірі голова організаційного комітету Всеукраїнського проєкту "Мішечок" Юлія Мархель. З її слів, один екомішечок дозволяє зекономити триста одноразових пакетів. І якщо врахувати те, що в 2023 році учасники ініціативи із різних міст України пошили понад 59 тисяч екоторбин, вони зберегли довкілля від понад 43 мільйонів пластикових пакетів.

"Ми для себе визначили, що одній людині треба близько десяти торбинок, щоб відмовитись від пластикових пакетів. Ми ще не запускали такий централізований проєкт в інших країнах, він відпрацьований лише в Україні. Але цьогорічні результати спонукають до того, щоб зробити запрошення долучитись до ініціативи і в інших країнах, де є проблеми із пластиковими пакетами", – сказала Юлія Мархель.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело