Трійця це одне із найбільших християнських свят. Його відзначають у неділю на 50-й день після Великодня. 2023-го року воно припадає на 4 червня. Як святкувати та чого не можна робити в день Святої Трійці, Супільному розповів протоієрей Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай.

За його словами, у цей день традиційно згадують Святу Трійцю: Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа.

"Це свято своїм корінням сягає ще апостольських часів. Свято на честь Святої Трійці встановили учні Ісуса Христа — апостоли. За біблійними переказами, у цей день на учнів зійшов Святий Дух і вони різними мовами почали проповідувати віру Христову по всьому світу. Ми зберегли цю традицію відзначати цей день, і їй вже більше двохсот років. Це одне з найбільших Християнських свят. У цей день вся церква шанує це свято, адже на землю сходить Святий Дух".

Трійця 2023: традиції та особливості святкування на Полтавщині

Під час відзначення цього свята священники одягають зелене вбрання та прикрашають храми рослинами та гілками дерев. Це символізує початок життя. Олександр Горай розповів:

"Як і будівлі, так і храми в цей день зелені. Використовують для прикрашання не лише дерева і запашну траву. Можуть використовувати трави, як, наприклад м’ята та любисток. Три дні до свята Трійці та три дні після нього називають так званими "зеленими святами". Саме на знак того, що всі прикрашають все зеленню".

За словами Олександра Горая, в цей день не потрібно нічого робити:

"Краще присвятити цей день молитві та приділити час родині. А справи заплановані краще робити в інші дні. Бо свято Трійці це важливий день".

Що відомо Трійця — одне з головних християнських свят, яке у православ'ї входить до числа дванадесятих свят, а в Католицькій церкві має найвищий статус торжества. Трійця не має постійної дати, оскільки прив’язана до дня Великодня. За релігійним календарем, це свято настає через сім тижнів – на п'ятдесятий день – після Світлого Христового Воскресіння. Звідси й інша назва цього свята – П’ятидесятниця.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело