У Білицькій громаді, що на Полтавщині, вісім сіл внесли до карантинної зони. Це через виявлений випадок сказу у лисиці. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Ірина Натягла. 31 травня у селі Бережнівка хвора на сказ тварина напала на місцевого жителя.

Житель села Бережнівка, що у Білицькій громаді, Олександр Коновалов показує травмовану ногу. Його кілька днів тому вкусила лисиця. Чоловік повертався додому із сусіднього села.

" Став телефон перезавантажити, будинки пройшов, луки там почалися, підійшла ззаду лисиця і клацнула за ногу. Але я не зрозумів, що лисиця, вдарив її кілька разів, забив, присвітив телефоном і побачив, що то лисиця. Обробили рану, зателефонували у «швидку». Приїхала «швидка» і забрали мене в Кобеляцький травмпункт", — каже житель Білицької громади Олександр Коновалов.

На Полтавщині через випадок сказу до карантинної зони внесли вісім сіл

Про напад та загибель лисиці чоловік повідомив до Кобеляцької дільниці ветмедицини.

"Ми виїхали на місце події, знайшли мертву тварину. Було з неї відібрано матеріал (головний мозок) і одразу направлено до регіональної лабораторії. Нам повідомили про позитивний випадок (сказу – ред.)", — говорить лікар Кобеляцької дільниці ветеринарної медицини Юрій Івашко.

Нині через підтверджений випадок сказу село Бережнівку визначили неблагополучним пунктом. Ще сім сіл у десятикілометровій зоні також внесли до карантинної зони.

"Приїжджала служба, поколола всіх тварин, не тільки в мене, а там і по вулиці поряд, де це відбулося. У сусідів птицю вони частенько витягували. І колись вночі вийшов, і "кавкотіла" та лисиця. І ближче-ближче підходила, я просто вернувся назад у двір, тому що знав, що може бути скажена", — говорить житель Білицької громади Олександр Коновалов.

Лікарі Кобеляцької дільниці ветеринарної медицини нині, зокрема, у селі Бережнівка, обходять усі двори. Проти сказу щеплюють домашніх тварин. Роблять це безплатно.

"Повністю забезпечені вакциною, шприцами забезпечені. Є графік відповідно до якого, в яких селах ми будемо проводити дані заходи. У дворах, які розташовані поблизу загиблої тварини, були проведені вимушені антирабічні щеплення. Щеплено 17 голів собак і вісім голів котів", — говорить лікар Кобеляцької дільниці ветеринарної медицини Юрій Івашко.

"Я фіксую кожного власника тварини, прізвище, ім’я, по-батькові, кличка тварини, якщо це собака, кішка, або корова. І під підпис. Якщо власники повідомляють, що тварина вже вакцинована або після операцій, це все фіксується також. Щоб ми вже бачили, яку зону ми зайняли вакцинацією", — каже лікарка Кобеляцької дільниці ветеринарної медицини Віра Мірчук.

Карантинні заходи та обмеження у селах діятимуть протягом двох місяців. Це, зокрема, заборона організації виставок тварин, дезінфекція місця, де виявили хвору на сказ лисицю, а також вакцинація тварин.

Травмований чоловік нині проходить спеціальне лікування, каже сімейна лікарка Антоніна Мамка.

"Даного пацієнта було госпіталізовано одразу, йому призначили відповідну профілактику. З першого дня розпочали вакцинацію. Зараз він проходить вакцинацію у себе в амбулаторії Бутенківській. Медсестри йому по схемі колять вакцину. Прогноз сприятливий, тому, що все вчасно", — каже заступниця головного лікаря Білицької амбулаторії Антоніна Мамка.

Як розповіла заступниця начальника відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Ірина Натягла, це другий випадок сказу на Полтавщині від початку року.

"2022-го взагалі у нас виявлено п'ять випадків по сказу тварин. Серед них було два коти, одна собака і дві лисиці. В цьому році у нас станом на 1.06 виявлено оце ось другий неблагополучний пункт. І другий раз виявлено захворювання лисиці саме на сказ.В порівнянні з 2021 роком, там взагалі було 20 випадків неблагополучних", — каже заступниця начальника відділу Держпродспоживслужби у Полтавській області Ірина Натягла.

Що відомо У березні 2023-го у Полтаві у тварини також виявили сказ. Через це на деяких вулицях визначили карантинні обмеження. Тоді повідомляли щодо контакту собаки з лисицею на вулиці Михайла Драгоманова у Полтаві. Комунальники відловили лисицю, того ж дня вона померла.

Джерело