Вища рада правосуддя відсторонила до 25 липня 2023 року голову Макарівського райсуду Київської області Олексія Тандира від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності за скоєння ДТП. "За" проголосували 13 членів ВРП — одноголосно, повідомляє кореспондентка Суспільного із судової зали.

Зокрема, сьогодні відбулось засідання ВРП, щодо розгляду клопотання заступника Генпрокурора Войтенка Антона щодо судді Тандира.

Один із членів ВРП Роман Маселко подав заяву про самовідвід.

Суддю Тандира, якого звинувачують у скоєнні ДТП, відсторонили від здійснення правосуддя

Як зазначила, виступаючи на засіданні, представниця Вищої ради правосуддя Тетяна Бондаренко, наявність підозри щодо Олексія Тандира у вчинені кримінального правопорушення може поставити під сумнів незалежність та чесність судді під час здійснення правосуддя. Крім того, за її словами, розслідування кримінальної справи про ДТП з тяжкими наслідками за участі судді, може зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї.

Один із членів ВРП сказав, що є підстави вважати, що подальше перебування судді Тандира на посаді судді райсуду Київської області може призвести до незаконного впливу на свідків. За його словами, Тандир має широке коло знайомств серед працівників суду, не тільки районної ланки, має знайомих у правоохоронних органах і може використовувати своє службове становище. Ідеться про ймовірність впливати на свідків, інших учасників кримінального провадження з метою зміни наданих ними раніше показань або відмови від своїх показань у суді.

Голова Макарівського райсуду відстороняється від здійснення правосуддя з дня ухвалення відповідного рішення Вищою радою правосуддя.

Новина доповнюється...

Що відомо про аварію за участі судді, внаслідок якої загинув військовий Нацгвардії

У ніч на 26 травня на в'їзді в Київ з боку Житомира сталася дорожньо-транспортна пригода: голова Макарівського райсуду Київської області Олексій Тандир збив автомобілем військовослужбовця Нацгвардії, який стояв на блокпості. Військовий загинув на місці від отриманих травм.

У Нацгвардії розповіли, що строковик, якого збили на блокпості при в'їзді в Київ, Вадим Бондаренко родом із Черкащини.

Оскільки Тандир відмовився здавати аналізи на вміст алкоголю та наркотиків, за клопотанням прокуратури суд дозволив примусове відібрання біологічних зразків у судді.

26 травня судді, який збив військовослужбовця Нацгвардії на блокпосту у Києві, повідомили про підозру за фактом вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння. У ДБР повідомили, що у голови райсуду відібрали примусово біологічні зразки.

Після того, як Вища рада правосуддя дозволила утримання під вартою судді Тандира, йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 21 липня 2023 року без можливості внесення застави.

Джерело