РФ заблокувала реєстрацію вхідного флоту до всіх портів нашої країни, що свідчить про те, що зернова ініціативна була повністю зупинена. 

Про це йдеться на Facebook-сторінці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зазначається, що Росія зареєструвала лише 1 вхідне судно на порт "Чорноморськ". Водночас інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській ініціативі 10 суден на три порти.

Зернова ініціатива знову зупинена: РФ заблокувала реєстрацію флоту до всіх портів

"Спільний координаційний центр (СКЦ) в Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня через чергову безпідставну відмову російської делегації реєструвати вхідний флот до участі в ініціативі", - пише пресслужба.

Сьогодні у територіальних водах Туреччини у черзі на інспекцію 50 суден, на які необхідно завантажити 2,4 млн тонн продовольства для світу. 

"Українська делегація направила лист до Секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу в складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ. Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден", - додає пресслужба.

Додамо, Росія не полишає спроб підірвати Чорноморську зернову ініціативу і свідомо поширює дезінформацію.

Читайте також:

 

Джерело