У Чернівцях у кризовому центру "Місто добра" відкрили новий корпус. У нього одразу заселяють пів сотні дітей з евакуйованого дитячого будинку Одеси. Після повномасштабного вторгнення корпус використовуватимуть як простір для розвитку та творчості.

Про це у коментарі Суспільному сказала керівниця центру Марта Левченко.

Новий корпус — четвертий за порядком будівництва, водночас у центрі "Місто добра" наразі є шість корпусів. За словами Левченко, будівництво тривало пів року, також робили перерви через зиму та брак грошей.

У Чернівцях у кризовому центру

"Під час війни корпус належатиме евакуйованим діткам, але одразу після нашої перемоги, коли діти зможуть повернутися додому, коли там стане безпечно, тут у нас будуть заняття мистецтвом, художні заняття, ліпка з глини, заняття англійською, математикою, хімією, різними науками, у нас тут навіть є сцена, заняття театральним мистецтвом. Тут дуже класні класи, креативний, великий простір", — каже Марта.

Дітей з Одеси евакуювали у Місто добра торік. За словами Левченко, відкриття цього корпусу чекали, оскільки усі діти не поміщалися та потребували більше простору.

"Одеський регіон один з найменш пошкоджених в Україні, втім це небезпечне місце і досі, чутно вибухи, перебувати там страшно. З 1 жовтня ми тут під крилом Марти в Місті Добра. Працюємо, виховуємо наших ангелочків. Ми тут як вдома. Діток наших люблять, нас люблять", — каже вихователька Одеського будинку дитини Тетяна Дробаха.

Після війни у корпусі зможуть займатися і діти, які не живуть у Місті добра, але потребують занять з англійської мови, математики, мистецтв чи інших занять.

"Інколи дітям потрібно усамітнитись, вони хочуть трішки від цього шуму відійти, заспокоїтись. Тому що у дітей є психологічні проблеми трішки, тому такі умови нам створюють хороші. У нас часто проводять музикальні заняття, хореографи, діти самі дуже люблять співати, виступати, беруть мікрофон, ми співаємо, танцюємо", — каже вихователька Одеського будинку дитини Лариса Іванько.

"Завжди страшно розпочинати будівництво, особливо під час війни, бо ми не знаємо, що буде завтра, але ми розуміємо, що є велика потреба. Що діти потребують більше простору, що багато дітей потребують захистку і прихистку. Воно дуже на часі, тому ми не можемо сидіти і чекати якогось слушного моменту", — каже Левченко.

Гроші на будівництво надсилали меценати, люди з України та інших країн. У липні в центрі планують відкривати шостий корпус, де буде реабілітаційний центр із хоспісом, медичними послугами. Там евакуйованим дітям надаватимуть паліативну допомогу.

Корпус, який відкрили 1 червня, став третім збудованим корпусом у Місті добра від початку повномасштабного вторгнення.

Що відомо про кризовий центр "Місто добра" Місто добра — це кризовий центр у Чернівцях, який спочатку працював для мам з дітьми у скрутних життєвих обставинах. Його створення ініціювала благодійниця Марта Левченко. Під час повномаштабного вторгнення у центрі почали приймати матерів та дітей з небезпечних регіонів. Керівниця центру Марта Левченко просила жінок, що до них їхали, не залишали своїх собак, а забирати тварин з собою. Тепер діти, які проживають в центрі, граються з собаками.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело