Ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву, якого підозрюють в отриманні хабара у розмірі 2,7 млн доларів, зменшили розмір застави до 75 мільйонів гривень. Внесення цієї суми дозволить йому уникнути запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про це повідомляє УП із зали засідання Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Сторона захисту на судовому засіданні клопотала про заміну запобіжного заходу на домашній арешт. Князєв і його адвокати стверджували, що підозрюваного не може заплатити визначену йому раніше заставу у розмірі 107,3 мільйона гривень, оскільки така сума — це вся його зарплата за 35 років.

Справа Князєва: ексголові Верховного суду зменшили розмір застави на понад 30 млн грн

До того ж, за словами Князєва, він не має доступу до своїх грошей, оскільки його рахунки арештовані.

Прокурор підтвердив арешт рахунків та майна підозрюваного, але зауважив, що Всеволод Князєв має можливість внести визначену йому заставу, оскільки має “запас”.

Сторона обвинувачення заперечила проти заміни запобіжного заходу на домашній арешт, мотивуючи тим, що ексголова Верховного суду може переховуватися та впливати на слідство. 

Під час цього судового засідання Всеволод Князєв знову заперечив свою причетність до отримання хабара, посилаючись на те, що голосував проти начебто “проплаченого” рішення, мав на нараді суддів з приводу нього окрему думку, але не встиг її виписати через затримання. 

Згодом прокурор підтвердив, що Князєв дійсно заявляв окрему думку, проте її зміст наразі невідомий.

Як раніше повідомлялося, до посередника, який мав тісні зв’язки із Князевим, звернулися із пропозицією хабара представники бізнесмена Костянтина Жеваго, який оскаржував у Верховному суді рішення апеляційного суду, що визнав недійсним договір придбання акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату 20 років тому.

Нагадаємо, НАБУ підтвердило, що до справи про хабар для голови Верховного суду Всеволода Князєва та інших суддів причетний співвласник фінансово-промислової групи "Фінанси і кредит" Костянтин Жеваго.

Читайте також:

  • Справа Князєва: ексголові Верховного суду обрали запобіжний захід
  • Ексголову Верховного суду Князєва “здав” кум і друг дитинства
  • Ексголова Верховного суду вперше прокоментував своє затримання: "Сам показав, де гроші"

Джерело