Миколаївські сапери протягом 31-го травня розміновували ділянку площею три гектари на території Миколаївського лісового господарства. Касетні боєприпаси фахівці знищували на місці, деякі залишки вибухонебезпечних предметів транспортували на полігон.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник начальника групи піротехнічних робіт Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області Олександр Антко.

За словами піротехніка, лісові ділянки через густу рослинність ускладнюють роботу.

Густа рослинність заважає працювати. Миколаївські сапери розміновують територію лісового господарства

"На ділянці відбувся підрив ракетної системи залпового вогню "Град", внаслідок чого уламки та частини боєприпасів розлетілися на значну ділянку та дуже засмітили територію. Дуже велика та густа рослинність заважає нам працювати. Але ми використовуємо металошукачі, щупи – тобто ми так само працюємо, просто трохи довше це виходить", — каже Олександр Антко.

На ділянці лісового господарства фахівці працюють четвертий день (з 28 травня — ред.)

"За цей період ми виявили одну гранату РГН (ручна граната наступальна – ред.) та дві касети – це боєприпас "9Н235". Касети ми знищуємо на місці шляхом контрольованого підриву, а такі залишки вибухово-небезпечних предметів, які ми можемо транспортувати, ми транспортуємо на полігон для подальшого знищення вже масового", — говорить Олександр Антко.

Старший сапер Ярослав Кулик розповів про специфіку роботи.

"У залежності від того, на скільки виставлена чутливість металодетектора, я можу вибрати, на яку глибину мені треба перевірити дану територію. Проходжу по території, чекаю чіткого сигналу. Перевіряю щупом під 30 градусів, чи є щось знизу", — розповів Ярослав Кулик.

Керівниця миколаївського лісового господарства Світлана Ткаченко каже, що на цій ділянці побудують Південний лісовий насіннєво-селекційний центр, який забезпечить південні області України саджанцями для лісорозведення.

Державне підприємство "Ліси України" інвестує у проєкт 70 мільйонів гривень.

"При закінченні першої черги будівництва будуть вирощуватися сіянці – саджанці із закритою кореневою системою в обсязі 1 мільйон 200 тисяч – цього буде достатньо для висадки лісу на території 250 гектарів. Ці саджанці будуть висаджуватися на території Півдня України – зокрема Херсонська, Миколаївська та Одеська області", — говорить Світлана Ткаченко.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело