Український уряд розпочав підготовку фінансової пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2024 рік. З цікавого – обговорення нового рівня мінімальної заробітної плати.

Про це стало відомо завдяки повідомленню на офіційному порталі Федерації профспілок України.

В Україні вирішили підняти мінімальну зарплату: буде дві хвилі

В Україні вирішили підняти мінімальну зарплату: буде дві хвилі

"Профспілковою стороною листом від 04.04.2023 № 01-12/263-спо ініційовано перед Мінекономіки та СПО сторони роботодавців початок переговорів щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2024 рік з метою своєчасної підготовки та подання консолідованих пропозицій до проекту Державного бюджету4 ", - йдеться у повідомленні.

В Україні вирішили підняти мінімальну зарплату: буде дві хвилі

Зокрема заступник голови Міністерства економіки озвучила пропозиції відомства, надані Міністерству фінансів для розрахунку розмірів:

- мінімальної зарплати – 7,65 тис. грн (у 2023 році становить 6,7 тис. грн, заморожена на рівні 2022 року);

- посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС – 3,44 тис. грн (зараз – 2,89 тис. грн; заморожено на рівні 2021-го).

За даними Міністерства соціальної політики, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах квітня поточного року становив 7,78 тис. грн.

В Україні вирішили підняти мінімальну зарплату: буде дві хвилі

Профспілки виступають із пропозицією встановити мінімальну заробітну плату на наступний рік не нижче за фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб разом з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін на поточний рік (попередньо - на рівні 9,43 тис. грн).

Відповідно до ініціативи, передбачається дві хвилі підвищень: з 1 липня 2023 року – до 8,1 тис. грн; з 1 жовтня – до 8,92 тис. грн.

Раніше повідомлялося, скандальний суддя Верховного Суду Всеволод Князєв отримує зарплату сидячи у СІЗО.

Також, ПриватБанк влаштував українцю "квест" на виживання, залишивши його без частини зарплати: "Весь аванс...".

Джерело