У дебютному фіналі на Німеччину чекає зустріч з Канадою.

На чемпіонаті світу з хокею відбулися півфінальні матчі сезону-2023. Головний титул першості розіграють між собою збірні Канади й Німеччини.

Канадці, 27-разові чемпіони світу, посіли друге місце своєї групи в основній частині змагань. Саме "червоно-білі" у чвертьфіналі залишили поза турніром чинних чемпіонів з Фінляндії, вийшовши в 1/2-й на Латвію.

Визначено фіналістів ЧС-2023 з хокею: хто розіграє чемпіонський титул

Натомість Німеччина лише в останньому турі прошла до плей-оф з четвертого місця своєї групи. В статусі андердога вона пройшла Швейцарію, другу найсильнішу команду групового раунду з 19 очками, а на шляху до фіналу здобула драматичну перемогу над США.

Як пройшли півфінали

Обидва півфінальних матчі починалися не за сценарієм майбутніх фіналістів. Латвія першою повела в матчі з канадцями, які програвали 1:2 перед останнім періодом.

Саме заключна 20-хвилинка принесла Канаді путівку до фіналу. До фінального рахунку, зокрема, доклалися хокеїсти з НХЛ — Самюель Бле ("Сент-Луїс Блюз"), Скотт Лотон ("Філадельфія Флаєрс") та Джек Квінн ("Баффало Сейбрз").

Канада — Латвія — 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Що ж до подій іншої зустрічі ігрового дня, США в статусі фаворита повели з різницею у дві шайби ще до п'ятої хвилини стартового періоду. Перша сирена, втім, зафіксувала нічийний рахунок — паритет відновили Фредерік Тіффельс та Максимільян Шубер.

США знову вийшли вперед у другому періоді й утримували лідерство ще за півтори хвилини до фінальної сирени. Саме тоді Марсель Небельс з Німеччини, що догравала зустріч без воротаря, своїм кидком перевів гру в овертайм, де "золоту" шайбу провів Тіффельс — 4:3!

США — Німеччина — 3:4 (2:2, 1:0, 0:1, 0:1 ОТ) Що відомо про фіналістів Канада проведе свій 16-й фінал чемпіонатів світу — абсолютний рекорд в турніру. 27-разовий чемпіон світу й другий рекордсмен за числом срібних відзнак (16). Вийшла у фінал світової першості четверте поспіль, вигравши один з трьох попередніх "золотих" матчів. Німеччина дебютує у фіналах чемпіонату світу. До оновлення формату змагань двічі ставала віцечемпіоном турніру (востаннє — у 1953 році).

Вирішальний матч чемпіонату світу відбудеться в неділю, 28 травня, у фінському Тампере. У той самий день на "Нокіа-Арені" розіграють і "бронзовий" поєдинок між США та Латвією.

Вирішальні матчі ЧС-2023: розклад 28 травня 15:20. США — Латвія (матч за третє місце) 20:20. Німеччина — Канада (фінал)