Жінка шукає небезпечні предмети за допомогою металошукача

Металошукач для мін. Жінка з Миколаївщини ходить полями і шукає вибухонебезпечні предмети – так хоче врятувати свою корову від смерті. А ще – безпечно посадити город. Про історію 67-річної пенсіонерки розповість кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська-Вікулова.

Вибиті вікна та двері, пошкоджені дахи будинків, подекуди повністю зруйновані хати. Таких сіл нині в Україні десятки. Це – Степова Долина, що на Миколаївщині. Декілька тижнів тому сюди повернулась 67-річна Ганна Пліщинська. Разом зі своїми тваринами.

Аби корова не загинула: як бабуся з Миколаївщини розміновує городи і поля – сюжет (Відео)

Село, розташоване неподалік Херсонської області. Воно було на лінії фронту і зазнавало масованих обстрілів з обох боків. Панні Ганна хотіла залишитися у селі, але їй вдалося евакуюватися. Після визволення Херсону обстрілів поменшало. І жінка змогла повернутися додому з коровою, курками та качками.

Дім Ганни Пліщинської вистояв, хоч і повилітали вікна. Та тепер постала нова проблема. На її городі та полях – міни. Через них жінка не може посадити овочі. А головне – це загрожує корові, коли та ходить пастися. Щоби зберегти життя своєї улюблениці Ганна Пліщинська почала прочісувати місцевість із металошукачем.

"Якби не корова, я б цього не робила. Всі сміються з мене, що я ходжу по городу і перевіряю. Але на пасовищах там корів вбивають. А я ходжу тут, перевіряю, дивлюся і тільки тоді випускаю корову. А якби моя корова загинула від вибуху, що б я робила?", – поділилася Ганна Пліщинська.

Лишень спрацьовує металошукач, жінка позначає місцевість і викликає поліцію.

"Я беру палицю і роблю позначку, так мені сказали в поліції, я позначаю місце, а потім викликаю нашого поліцейського, він приходить і забирає міни. Одного разу він прийшов і забрав, я не знаю, що це було, якусь штуку з крильцями", – додала пані Ганні.

Дивіться також відео: На голови мОСКОВИТАМ ПРИЛІТАЮТЬ невідомі МІНИ! Неспокій у морі Тривожність на кордоні!

Але дещо Ганна прибирає сама.

"Маленькі шматочки, уламки я збираю сама. Я бачу, що це просто осколки, розбиті шматочки вибухівки. Підірвані, з якими можна впоратися, я їх кладу туди, нехай лежать, вони мені не заважають. Звичайно, мені страшно. Мені страшно, але я йду, коли я чую звуковий сигнал, я зупиняюся, дивлюся, що це, і все", – пояснила Ганна Пліщинська.

Лише у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях щомісяця повідомляють про десятки нещасних випадків через вибухи мін. Найбільша загроза – для фермерів, які намагаються повернутися до своїх господарств. А також – гуманітарних організацій, які доставляють допомогу.

За оцінкою міністерства внутрішніх справ, понад 30% території України забруднено вибухонебезпечними предметами. Для повного розмінування нашої держави можуть знадобиться десятки років.

Мирослава Танська-Вікулова, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело