Це перша такого рівня нагорода української спортсменки.

26-річна українська веслувальниця з Івано-Франківська Людмила Лузан перемогою на олімпійській дистанції в одиночному веслуванні на каное відкрила новий міжнародний сезон. Українка тріумфувала на дистанції 200 метрів на етапі Кубка світу в Познані.

Лузан займає 14-е місце у світовому рейтингу на початку змагального сезону, на етапі у Познані змагалися кілька веслувальниць, що знаходяться вище. Головною суперницею Лузан вважалася представниця Китаю, Лін Венхун, бронзова призерка ЧС-2022 саме на дистанції 200 метрів. Іншою серйозною опоненткою була Дорота Боровська, бронзова призерка ЧС-2021 та господарка змагань, повідомляє Суспільне Спорт.

Франківка Людмила Лузан виграла золото на етапі Кубка світу з веслування на каное

Саме між Людмилою та Лін розгорнулася головна боротьба за перемогу, в якій переможницею вийшла українка.

Людмила Лузан на етапі у Познані проведе ще фінал серед одиночок на дистанції 500 метрів – у цій дисципліні українка вважається головною фавориткою на перемогу на етапі Кубка світу.

«В Україні йде війна, попри все ми боремося, де б ми не були. Ми – сильні, і ми показуємо це всюди», – сказала Людмила після фінішу.