Мюнхенська "Баварія" стала переможцем німецької Бундесліги сезону-2022/23.

В рамках заключного, 34-го туру німецької першості, мюнхенці на виїзді обіграли "Кельн" (1:2), а "Боруссія" Дортмунд вдома сенсаційно не зуміла перемогти "Майнц" (2:2).

На 8-й хвилині баварців вивів уперед Кінгслі Коман. "Козли" несподівано відігралися на 81-й хвилині, коли пенальті реалізував Деян Любічич. Але на 89-й хвилині "Баварія" таки вирвала перемогу – вирішальний гол цілого сезону забив Джамал Мусіала.

Божевільна розв'язка сезону в Бундеслізі: визначився чемпіон Німеччини з футболу

У паралельному матчі "Боруссії" Дортмунд для здобуття чемпіонства достатньо було просто обіграти "Майнц", незалежно від результату поєдинку "Баварії". Однак підопічні Едіна Терзича провалили цю місію.

Швидкі голи Андреала Ханче-Ольсена та Каріма Онісіво поставили "чорно-жовтих" у дуже скрутне становище. Ще й на 19-й хвилині нападник дортмундців Себастьєн Алле не реалізував пенальті. На 69-й хвилині гол Рафаеля Геррейро подарував господарям надію, але "Боруссії" вдалося лише вирвати нічию зусиллями Нікласа Зюле на 90+6-й хвилині.

Таким чином, команда Томаса Тухеля відіграла відставання у два бали від "джмелів", яке було перед останнім туром.

За підсумками 34 турів "Баварія" і дортмундська "Боруссія" набрали однакову кількість очок (по 71), але мюнхенський клуб фінішував на першому місці завдяки кращим додатковим показникам.

"Баварія" водинадцяте поспіль стала чемпіоном Німеччини. Мюнхенці оновили національний рекорд, завоювавши 33-тє в історії чемпіонство.