Національна комісія, відповідальна за державне регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), запропонувала встановити єдиний тариф на електроенергію для домашніх споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з урахуванням ПДВ) від 1 червня 2023 року.

Про це пише Енергореформа.

"НКРЕКУ подає пропозиції щодо внесення змін до положення про спецзобов'язання щодо забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) від 1 червня 2023 року з впровадженням першого етапу коригування цін на електроенергію із застосуванням єдиної ціни без диверсифікації за обсягами споживання на рівні 2,88 грн/ кВт-год з ПДВ", – йдеться у листі до Міненерго.

НКРЕКУ запропонувала уряду вдвічі підвищити тариф на електроенергію - ЗМІ

Як зазначається у листі, запровадження таких змін дозволить покращити фінансові показники НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго" (основні виконавці ПСО, за рахунок яких покривається різниця в ринковій ціні е/е, що становить наразі близько 6 грн/кВт-год, та тарифами для населення – ЕР) та наблизити механізм ПСО до збалансованого стану.

Лист також зазначає, що єдиним ефективним способом стабілізації механізму Об'єднаної системи забезпечення є поступове наближення цін до рівня, визначеного ринком.

НКРЕКУ зазначила, що провела консультації із Секретаріатом Енергетичного співтовариства щодо пропозицій щодо внесення змін до положення про ПЗГ, починаючи від 1 червня 2023 року.

Як зазначає джерело Енергореформи в уряді, Кабмін розглядатиме цю пропозицію, і, скоріше за все, підтримає її на своєму засіданні найближчими днями.

Нагадаємо:

В Україні вже від 1 червня може здорожчати електроенергія. Якщо тарифи на електроенергію в Україні зростуть до 2,88 грн за кВт/год, це збільшить суму у платіжці на 200-300 грн. Наразі енергокомпанії працюють зі збитками, оскільки ні в них, ні у держави немає інших джерел, які б дозволили відновити енергосистему. Підвищення тарифів дасть змогу збільшити зарплати енергетикам та іншим працівникам критичної інфраструктури, а також здійснювати аварійні та відновлювальні роботи.

Крім того, Нацкомісія надіслала листа уряду, в якому ініційовано питання запровадження порядку захисту вразливих споживачів електричної енергії. Регулятор пропонує, щоб уряд врегулював питання захисту вразливих споживачів електроенергії за допомогою:

  • визначення категорій уразливих споживачів за певними ознаками
  • впровадження механізмів обліку, моніторингу та контролю за приналежністю споживачів до категорії вразливих
  • вживання спеціальних заходів захисту від відключення електроенергії у вразливих споживачів з метою задоволення потреб таких споживачів в електричній енергії протягом певних періодів

Читайте також:

Джерело