В Україні під час повномасштабного вторгнення РФ зросли борги за комунальні послуги. Якщо станом на 1 січня 2022 року загальний борг українців за комунальні послуги становив 81,6 млрд грн, то на 1 квітня 2023 року борг становить щонайменше 140 млрд грн. Про це голова Асоціації споживачів комунальних послуг Олег Попенко розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Борги за комунальні послуги зросли на величезні суми за 2022 рік”, — сказав Попенко.

За його словами, до зростання боргів за житлово-комунальні послуги призвело кілька факторів. Серед них — війна в Україні, неспроможність українців сплачувати за комунальні послуги.

В Україні зросли борги за комуналку — Асоціація споживачів комунальних послуг

“Падіння економіки України — це і втрата робочих місць, офіційно повністю зруйновано близько 6 млн робочих місць, 13 млн біженців та переселенців як всередині, так і поза Україною. Більшість із них потрапляють в зону ризику неплатників і боржників за житлово-комунальні послуги”, — розповів Попенко.

За його словами, це буде призводити до заборгованості самих юридичних осіб, які надають комунальні послуги. Вони будуть винні своїм постачальникам, своїм надавачам послуг.

“Як це відбувається в теплокомуненерго, де найбільші борги — понад 60 млрд грн. І приблизно таку ж суму підприємства теплокомуненерго винні “Нафтогазу” за спожитий газ”, — сказав Попенко.

Це, за його словами, напряму впливає на якість комунальних послуг. Наприклад коли не змогли підняти тарифи на вивезення твердих побутових відходів у Києві та Київській області, а також в інших містах, то кількість вивезення на тиждень зменшилася, розповів голова Асоціації споживачів комунальних послуг. Так само з іншими комунальними послугами.

“Механізми (врегулювання ситуації — ред.) працюють в багатьох європейських державах. Наприклад, під час пандемії коронавірусу було запроваджено напряму державне субсидування підприємств енергетики та комунальних послуг. За 2020-2021 роки в ЄС було профінансовано енергетичні компанії більше ніж на 300 млрд євро”, — додав Попенко.

Джерело