У приватного акціонерного товариства "Кіровоградобленерго" заблокували рахунки. Через це працівникам підприємства затримують аванс за травень. Квітневу зарплату виплатили вчасно і в повному обсязі. Про це голова правління Володимир Чернявський розповів Суспільному. У листопаді 2022 року Печерський райсуд Києва арештував контрольний пакет акцій "Кіровоградобленерго". За інформацією слідства, підприємство перебуває у власності групи VS Energy, яку контролюють громадяни РФ Олександр Бабаков, Євгеній Гінер та Михайло Воєводін.

У коментарі він назвав ситуацію "неприємною, але не драматичною". "Вона неприємна в першу чергу для наших працівників. Ми не змогли виплатити аванс у встановлені колективним договором строки. Ця затримка складає два дні".

Володимир Чернявський каже, що він не отримав офіційних пояснень такого рішення. "Банки нам направили листи з посиланням на рішення органів державної влади стосовно блокування рахунків. Причини нам невідомі".

У

За словами голови правління, безпосередньо Рада національної безпеки й оборони не блокувала рахунки. "Блокування рахунків – це процедурний крок. РНБО ухвалює більш масштабні рішення і не займається такого роду дрібницями".

Володимир Чернявський також сказав, що нічого не знає про можливу зміну власника обленерго і його націоналізацію. "Про це нам нічого не відомо. В усякому разі ми не бачили жодних офіційних публікацій або кроків у напрямку того, що ви називаєте націоналізацією".

За словами голови правління обленерго, на споживачів електроенергії блокування рахунків не вплине. "На сьогодні немає жодних загроз електропостачанню Кіровоградської області. Підприємство здійснює виробничу діяльність у звичному режимі, тобто ніяких проблем для жителів області ми не бачимо й вважаємо, що їх не може бути. Планування нашої роботи відбувається в масштабі місяців, а то й років. І тому ми забезпечені як мінімум на деякий час всім необхідним для збереження функціонування підприємства".

Голова правління сказав, що цю ситуацію обговорювали з керівниками Кіровоградської обласної військової адміністрації. "У нас є повне взаєморозуміння, й ми розраховуємо в тому числі й на підтримку з боку обласної адміністрації як мінімум в розв’язанні питання заробітної плати".

Нагадаємо, 11 листопада 2022 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання прокурора Офісу генпрокурора й арештував контрольні пакети акцій "Кіровоградобленерго", "Херсонобленерго", "Житомиробленерго", "Рівнеобленерго" та "Чернівціобленерго". За інформацією слідства, вони перебувають у власності групи VS Energy, яку контролюють громадяни РФ Олександр Бабаков, Євгеній Гінер та Михайло Воєводін.

22 листопада 2022 року до енергетичної компанії VS Energy прийшли обшуками слідчі Служби безпеки України.

30 листопада 2022 року Державне бюро розслідувань повідомило про підозру заступнику голови Державної думи РФ Олександру Бабакову. Він проголосував за ряд федеральних законів щодо включення Запорізької області та Херсонської області, разом зі Снігурівським та Олександрівським районами Миколаївської області, до складу Росії. Слідчі ДБР встановили, що депутат і раніше підтримував у голосуваннях всі злочинні рішення, пов’язані з воєнними діями проти України та порушенням територіальної цілісності нашої держави.

14 грудня 2022 року Печерський райсуд Києва наклав арешт із забороною відчуження на низку готелів із власності групи VS Energy, яку, за версією слідства, контролюють громадяни РФ Олександр Бабаков, Євгеній Гінер та Михайло Воєводін.

У грудні 2022 року до українського держбюджету надійшли перші гроші від націоналізації російських банків. Аналітики Trap Aggressor підкреслили, що це — перший успішний кейс вилучення російських активів на території України, який закінчився перерахуванням коштів до держбюджету.

У квітні 2023 року за матеріалами ДБР суд наклав арешт та передав в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активів, отриманих від корупційних та інших злочинів, близько 3 мільйонів доларів США підприємства, що належить підсанкційному громадянину РФ Михайлу Воєводіну. Кошти зберігалися в українському банку, підконтрольному також громадянину Росії, президенту російського футбольного клубу "ЦСКА" Євгенію Гінеру.

Джерело